Purc: „Aj teraz akoby som stál pred bránkou a snažil sa doraziť loptu...“

04.12.2018 07:48:12
Po včerajšom voľnom dni, ktorý využili slovenskí reprezentanti hlavne na oddych a regeneráciu, dnes naši chlapci nastúpia na tretí a posledný súboj v skupine „D“ na Majstrovstvách sveta v Prahe proti Singapuru. Bude to súboj o prvé miesto v tabuľke. Pred šiestimi rokmi si však proti Singapuru zahral aj dnešný tréner našich Ján Purc!

Naši chlapci zatiaľ nastrieľali najviac gólov spomedzi všetkých účastníkov šampionátu a to celých 27, čo ich po dvoch suverénnych víťazstvách nasmerovalo na prvé miesto tabuľky skupiny „D.“ V ofenzívnom poňatí hry chcú Slováci pokračovať aj proti Singapuru, ktorý v doterajšom priebehu zatiaľ tiež neprehral. Náš dnešný súper v nedeľu remizoval s kanadou 4:4 a včera si poradil s Japonskom v pomere 9:5. „Proti Singapuru som si ja zatiaľ ešte nezahral, no počul som, že na Akademických Majstrovstvách sveta nehrali zlý florbal, navyše po včerajšku majú v tabuľke tri body, čiže s chlapcami neočakávame ľahký zápas a súpera v žiadnom prípade nepodceníme,“ povedal najproduktívnejší hráč slovenského družstva Michal Dudovič.

 

So Singapurom sme sa naposledy stretli na Majstrovstvách sveta v roku 2012 vo Švajčiarsku a zvíťazili sme jednoznačne 13:2. Tento zápas si pamätajú dvaja borci, kapitán Lukáš Řezanina a Ladislav Gál. Zahral si aj súčasný tréner slovenského tímu Ján Purc, ktorý dokonca skóroval. „Pamätám si na ten moment veľmi dobre. Aj teraz akoby som stál pred bránkou a snažil sa doraziť loptu. Pravda je však taká, že to bol práve môj spoluhráč Marian Zemen, ktorý zasiahol loptu vo vzduchu a ja som len premáchol hokejkou. Rozhodcovia gól pripísali mne, zrejme to bolo pred bránkou z danej pozície ťažko rozpoznateľné. Ak si dobre spomínam, museli sme vyhrať väčším rozdielom a nasúkať súperovi čo najviac gólov v boji o postup a čo najlepšie umiestnenie, takže asi preto to ani nikto neriešil, nakoľko individuálne štatistiky šli bokom. Naša lajna otvorila náš strelecký účet, čo pomohlo tímu a rozviazalo nám ruky,“ zaspomínal si dnes už tréner reprezentačného výberu Slovenska Ján Purc.

 

V prípade, že Slovensko obsadí v našej skupine prvé miesto, o čom nikto z nás ani len nepochybuje, v osemfinálovom súboji sa v stredu stretneme proti Nemecku alebo Lotyšsku.

 

Zápas SLOVENSKO – Singapur vysiela RTVS na dvojke od 13.35 hod, ale môžete ho sledovať taktiež naživo na:

 

IFF YouTube Channel 1

späť