Purc: „Cieľom je prvá osmička!“

28.11.2016 14:08:52
Účinkovanie slovenskej reprezentácie mužov na Majstrovstvách sveta v Lotyšsku sa už nezadržateľne blíži. Zástupcovia Slovenského zväzu florbalu preto dnes v Bratislave zorganizovali tlačovú konferenciu.

Na úvod vysvetlil prezident Slovenského zväzu florbalu Daniel Granec, prečo sa všetci účastníci tlačovky zišli v sídle Slovenského olympijského výboru: „V lete budúceho roku sa v poľskej Wroclavi uskutočnia Svetové hry, na ktorých sa po prvý raz objaví aj florbal. Dobre zorganizované hry v podobe kvalitnej prezentácie, boli základným kameňom pre prijatie mnohých športov medzi olympijské. To je aj našim cieľom a tak sme symbolicky zvolili pre miesto tlačovky a prezentácie florbalu práve sídlo Slovenského olympijského výboru a zároveň sa im chceme poďakovať za spoluprácu.“

 

Po prezidentovi dostal slovo jeden z trojice trénerov Slovenska Ján Purc: „Cieľom našej účasti na svetovom šampionáte je umiestnenie do ôsmeho miesta a každú vyššiu pozíciu by sme brali všetkými desiatimi. Prvý súboj nás čaká proti Poľsku, s ktorým sme sa nedávno stretli a nebude to jednoduchý duel. Napriek tomu si myslím, že rozhodujúcim súbojom o prvé miesto v skupine bude posledný zápas proti Dánsku.“

 

Aj napriek náročným súbojom sa cítia naši reprezentanti pripravení a tešia sa na každý jeden zápas. „Najprv sa všetci sústredíme na zápasy v skupine, ktoré budú náročné a pre nás veľmi dôležité. Chceli by sme obsadiť prvé miesto a potom sa uvidí akého súpera do zápasu o prvú osmičku z trojice Nórsko, Lotyšsko a Česko dostaneme,“ povedal slovenský reprezentant Martin Kubovič. Cieľom je zaujať fanúšikov pred televíznymi obrazovkami, pretože RTVS bude vysielať priame prenosy našich zápasov. Reprezentácia žien mala na slovenské pomery celkom vysokú sledovanosť a tak majú čo robiť aj naši muži. „Dievčatá zaujali aj z estetického hľadiska, no my máme náročnejšiu úlohu a preto musíme našich fanúšikov zaujať dobrou hrou. Verím, že sa nám to podarí,“ dodal Kubovič.

 

Výprava slovenskej reprezentácie odchádza do dejiska šampionátu autobusom v stredu 30. novembra o 19.00 hod z Nitry a ďalšia časť sa pridá po ceste v Žiline.

späť