Rajčan: „Na jednej strane som sklamaný, no svojim hráčom plne dôverujem!“

19.09.2019 20:59:14
Ďalšou súťažou, ktorá počas víkendu zaháji svoju novú kapitolu, je prvá liga mužov. Z dvanástich účastníkov sú až tri družstvá nováčikmi, pretože z ligy vypadli dva celky Michalovce a Sereď, no do súťaže sa neprihlásila Skalica, ktorú nahradila Čadca. Súťaž oživí aj dlhoročný extraligista Hurikán Bratislava, ktorý by sa rád vrátil medzi slovenskú elitu, no v spoločnosti Detvy, Žltého Snehu Košice, či niektorých iných tímov to nebude mať jednoduché.

Bronzový tím minulej sezóny košický Žltý Sneh začína domácimi súbojmi proti FBK RAptORs a sabinovským Predátorom. V Košiciach neboli po sezóne nadšení, pretože do play-off postúpili ako víťazi základnej časti, no v semifinále im dala stopku Detva. „Tretie miesto bolo pre nás samozrejme sklamaním, keďže sme chceli vyhrať play-off rovnako ako základnú časť, čo nám nevyšlo. V súčasnej sezóne nemáme žiadne konkrétne ciele a ideme postupne od zápasu k zápasu a veríme, že nás bude florbal zabávať, lebo hlavne o tom to je. Keďže sezóna len začína súperov nemôžme podceniť lebo nevieme v akej sile nastúpia, takže v zápasoch sa budeme snažiť od začiatku hrať hru, ktorá nám vyhovuje a mať súboje pod kontrolou. Či sa nám to bude dariť ukáže už nasledujúci víkend,“ povedal kapitán Žltého Snehu Košice Roman Čepel.

 

V najkratšom možnom čase by chceli zaznamenať návrat do extraligy hráči Hurikánu Bratislava, ktorí v predchádzajúcej sezóne obsadili v najvyššej súťaži posledné dvanáste miesto a vypadli. Čaká ich štart na súperových ihriskách a to v Dubnici nad Váhom a v Topoľčanoch. „Nálada v družstve je dobrá, tešíme sa už na ligu a na nové družstvá. Vznikla tu dobrá partia tak dúfam, že sa spoločne potiahneme v zápasoch. Veríme, že v oboch zápasoch dokážeme zvíťaziť aj keď samozrejme súperi nám určite nič nedarujú a poctivo sa na nás pripravia. Musíme sa však sústrediť na to, čo chceme hrať a makať naplno, aby sme dosiahli cieľ, ktorým sú spomínané dve víťazstvá,“ skonštatoval tréner bratislavského Hurikánu Michal Bortlík.

 

Sklamaním bola predošlá sezóna aj pre družstvo z Partizánskeho, ktoré obsadilo konečné siedme miesto, no v súčasnosti má nového trénera. Harvard začína vonku a to na ihriskách nováčikov súťaže v Čadci a v Žiline. „V pozícii hlavného trénera v kategórii dospelých to bude moja premiéra. Doteraz som bol skôr asistentom pri mužoch a ženách. S prácou prvého kouča mám skúsenosti skôr pri našej klubovej mládeži. Ani sám neviem, čo od tejto pozície očakávam, ale myslím si, že tento krok ma môže len posunúť ďalej a tak sa budem zdokonaľovať. Popravde bolo to náročné rozhodovanie ale nakoniec sme sa dohodli. Ambície na sezónu som mal jasné, bohužiaľ po mesiaci a pol prípravy neviem, čo od toho čakať. Nebudem sa tajiť, že sme v klube sklamaní z prístupu niektorých hráčov... Doteraz sme netrénovali v kompletnej zostave a chýba mi v družstve tímový duch, nadšenie a srdiečko. O mne je ale známe, že svojim hráčom plne dôverujem a hlavne základ hľadám v dobrej partii, ktorú ešte postupne dotvoríme. Pevne verím, že sa nám podarí umiestniť do štvrtého miesta. Naši víkendoví súperi sú pre nás dve neznáme, nevieme do čoho ideme a domáci nebudú dávať body ľahko. Navyše nás trápi dosť aj maródka v tíme, takže to nebude jednoduché. Ale jednoznačne cestujeme s úmyslom vyhrať a získať plný počet bodov,“ prezradil obšírnym spôsobom nový tréner FBK Harvard Partizánske Štefan Rajčan.

 

Program zápasov prvej ligy mužov:

 

1. kolo – sobota 21. 9. 2019:

 

14.00 hod – Devils Čadca – FBK Harvard Partizánske (MŠH PRATEX, A. Hlinku, Čadca)

14.00 hod – ŠK Juventa pri CVČ v Žiline – DTF team Detva Joxers (ŠH V. Javorku, Žilina)

15.00 hod – FbO Žochár Topoľčany – FBC 11 Trnava (ŠH Pílska, Topoľčany)

16.00 hod – ŠK Floorball ACADEMY Prešov – FbC Predator Sabinov (Tatran Handball Arena, Baštová, Prešov)

17.00 hod – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

17.30 hod – Žltý Sneh Košice – FBK RAptORs (ŠH SOŠ, Ostrovského, Košice)

 

2. kolo – nedeľa 22. 9. 2019:

 

10.00 hod – ŠK Juventa pri CVČ v Žiline – FBK Harvard Partizánske (ŠH V. Javorku, Žilina)

14.00 hod – Žltý Sneh Košice – FbC Predator Sabinov (ŠH SOŠ, Ostrovského, Košice)

14.00 hod – FbO Žochár Topoľčany – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (ŠH Pílska, Topoľčany)

15.00 hod – Devils Čadca – DTF team Detva Joxers (MŠH PRATEX, A. Hlinku, Čadca)

16.00 hod – ŠK Floorball ACADEMY Prešov – FBK RAptORs (Tatran Handball Arena, Baštová, Prešov)

16.00 hod – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – FBC 11 Trnava (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

 

ZDROJ FOTO: FBK Harvard Partizánske

späť