Red Wings v regióne, baráž vyhral Dragons

11.04.2018 19:37:18
Náročnú baráž o postup do prvej ligy mužov dokončilo počas predchádzajúceho víkendu šesť družstiev, ktoré súperili o štyri miestenky. Víťazom baráže sa stalo družstvo so zvučným menom z minulosti ŠK Dragons Ružinov Bratislava a k nim sa pridali ďalší dvaja nováčikovia FBK RAptORs a FBK Michalovce. Štvrtým postupujúcim je ŠK Victory Stars Nová Dubnica, ktorá sa vlastne v lige zachránila. Vypadlo družstvo Red Wings Košice.

V baráži zvíťazilo družstvo z bratislavského regiónu, ktoré už niečo vo florbalovej histórii pamätá. ŠK Dragons Ružinov Bratislava je bývalý extraligový tím, ktorý má na svojom konte dva majstrovské tituly a je štvornásobným vicemajstrom Slovenska. „Musím povedať, že tohtoročný úspech sa začal rodiť už v minulej sezóne... V tej sme hrali dobre, čo prilákalo pozornosť hráčov z iných mužstiev, aby sa k nám na túto sezónu pridali. A tak sa z desiatich ľudí náš káder rozrástol na sedemnásť hráčov. Medzi nimi boli aj skúsení borci, čo položilo personálny a kvalitatívny základ pre túto sezónu. Väčšinu zápasov sme hrali v stabilných formáciách. Boli vyvážené a vyformovali sa na dobré jadro, ktoré dokázalo vyhrávať zápasy. Za nami chytali gólmani, ktorí sa predbiehali vo výkonoch. Patrik Piterka dokonca dokáže zahrať v poli, čo sme veľakrát v sezóne využili. Mali sme výborne rozdelené funkcie. Miro Slovinec zobral na seba rolu kapitána. Martin Kašlik ako najstarší, určoval zostavu a ukázal, že má na to veľký cit. Je predsa rodič. Ja ako najskúsenejší, som dokázal prispieť takticky a nahecovať mužstvo, aby zabralo v momentoch, keď bolo najviac teba. Samozrejme dobre zahrali všetci naši hráči a vytvorilo to skvelú partiu,“ rozhovoril sa skúsený harcovník Dragonsu Roland Bluska, ktorý pamätá slávne časy svojho klubu. Partia chlapov sa po dlhšom čase opäť zišla a uvidíme, či budú mať aj vyššie ambície. Súboje v baráži totiž boli celkom vyrovnané a taktiež bodové rozdiely medzi družstvami len minimálne. „Do finále sme išli v dlhej sérii bez prehry a tú sme natiahli až do úplného konca súťaže, kde sme v druhom finálovom zápase porazili Jánošíkových Zbojníkov vysokým rozdielom. Pred barážou sme si hovorili, aké by to bolo, kebyže postúpime... Reči sme ale upokojili faktom, že nás čaká desať náročných zápasov. To sa napokon ukázalo ako tvrdá pravda. Zatiaľ, čo v sezóne sme hrali proti mužstvám, ktoré sme poznali a vedeli ako na nich hrať, v baráži nás čakalo päť neznámych. A nielen to. Ukázalo sa, že našim veľkým problémom boli súperove palubovky. V Humennom proti Michalovciam, po nekonečnej ceste, nás zaskočili bránkoviská nalepené päť metrov od zadného mantinelu. V Rabči je povrch neidentifikovateľného charakteru a v Dubnici sme hrali florbal akoby na ľade. Takže som veril, že všetko súperom vrátime na domácich ihriskách. Teraz som rád, že sa to podarilo. Doma sme ukázali, že vieme hrať skvelý florbal. Napriek zraneniam kľúčových hráčov ako Heyder a Čachan, sme zahrali tak dobre ako počas sezóny,“ skonštatoval hráč Dragonsu a súčasný rozhodca „Rolo“ Blúska.

 

Vyhrať baráž je jedna vec, no účasť vo vyššej súťaži druhá. „Rolo“ priznal, že ešte nepadol konečný verdikt, či sa aj prvej ligy nevzdajú. „Baráž a jej systém nám ukázala, čo obnáša hrať vyššiu súťaž. Počas výjazdov sa ukázali personálne nedostatky. Dĺžka sezóny odhalila kondičné nedostatky. Proti kvalitnejším súperom nám zasa chýbali technické zručnosti, keďže vôbec netrénujeme. Musíme si celú sezónu zhodnotiť globálne. A urobiť rozhodnutie, ktoré by bolo v prvom rade prínosné. Takže teraz ešte neviem povedať, či budeme hrať prvú ligu. Viem ale, že kvalitatívne by sme mali na to a aj sa v nej udržať. Rozhodovanie pre to nebude ľahké ale tešíme sa, že ho môžeme robiť.“

 

V lige sa neuržalo družstvo Red Wings Košice, ktoré obsadilo piate miesto v baráži a do vyššej súťaže sa neprebojovali ani hráči z tímu ICE Players Sereď.

 

Konečné poradie baráže a výsledky zápasov:

späť