Reprezentácia juniorov dnes hrala proti Snipers

30.10.2017 15:27:39
Séria reprezentačných zrazov a výberov slovenských juniorov sa postupne zhusťuje. Dnes sa v Bratislave stretol výber juniorky proti mužom Snipers.

V hlavnom meste Slovenska sa stretlo sedemnásť reprezentantov na čele s hlavným trénerom Marekom Onderkom. „Zmenila sa nám situácia, pretože sme pôvodne plánovali dva zrazy súčasne a to jeden pre Bratislavu a Západ a pre Stred a Východ. Žiaľ nenašiel sa okrem Snipers druhý klub pre organizáciu zápasu a tak sme spravili len jeden zraz v Bratislave,“ začal hovoriť tréner juniorov Slovenska Marek Onderko. Zajtra sa v Turanoch uskutoční regionálny výber približne štyridsiatky hráčov, ktorí doposiaľ nemali príležitosť zúčastniť sa reprezentačného zrazu. „V Turanoch sa stretnú hráči, ktorí nám boli odporúčaní klubmi, no nemohli sme im z rôznych dôvodov dať šancu a tak ju dostanú zajtra. My tak uvidíme ďalších adeptov a možno z nich niekto bude mať na to aby sa posunul do širšieho výberu,“ dodal kouč národného tímu. Hlavným sústredením však bude víkendový zraz širšieho výberu v Nitre, kam bude pozvaných 24 hráčov a traja brankári. „Chceli sme pôvodne až tridsať hráčov a štyroch brankárov, no z kapacitných dôvodov sme to okresali na spomínané počty. Počas víkendu nás čaká videorozbor nami odohratých zápasov s klubmi a okrem toho sa budeme venovať testovaniu kondície hráčov, pretože kondícia je najväčšou slabinou týchto talentovaných a technicky dobre vybavených hráčov. Taktiež nás čaká simulovaný zápas medzi sebou,“ uzavrel Onderko.

 

Na reprezentačnom zraze juniorov v Bratislave sa zúčastnili:

 

Brankári:

 

Peter PEMPEK, Adam KOHÚT

 

Hráči:

 

Peter BEZEG, Matúš GAJDOŠ, Samuel KELEMEN, Dominik PATÁK, Šimon ŠMAJDA, Samuel VIRGA, Dávid GONDEK, Šimon HATALA, Peter HRABČÁK, Samuel JANČO, Jakub LUPTÁK, Tomáš MARČÁK, Ladislav MIRT, Timotej SMUTNÝ, Ivan TOMČO.

späť