Reprezentácia mužov sa zíde v Košiciach

01.11.2016 14:39:17
Slovenská reprezentácia mužov sa od štvrtka do nedele zíde v Košiciach na predposlednom sústredení pred účasťou na decembrových Majstrovstvách sveta, ktoré sa uskutočnia v lotyšskej Rige (3. – 11. 12. 2016).

Slovensko sa na svetovom šampionáte predstaví v Skupine „C“, kde sa postupne stretne s Poľskom, Austráliou a Dánskom. Príprava našich chlapcov pod vedením trénerov Petr Koutný, Ján Purc a Marek Onderko vrcholí. „Cieľom tohto sústredenia je zapracovať na hernom štýle, ktorý sme si stanovili na začiatku tohto cyklu a budeme ho prezentovať aj na šampionáte v Rige,“ povedal na úvod tréner Petr Koutný a zároveň dodal: „Nachádzame sa v záverečnej fáze prípravy, počas ktorej nás čaká zdokonaľovanie obrannej činnosti a zakladanie rýchlych protiútokov z obranného pásma.“

 

Počas štyroch dní čakajú našich reprezentantov aj tréningové zápasy proti Maďarsku. „V ďalšom období nás čaká ešte jedno sústredenie, na ktorom budú už len hráči nominovaní na MS v Rige,“ vraví skúsený harcovník z Ostravy. Do Košíc bolo nominovaných 29 hráčov, no niekoľkí ohlásili, že sa zrazu nezúčastnia. „Nakoľko sa z rôznych príčin nezúčastnia Martin Joščák, ktorý sa doliečuje po chorobe, Lukáš Mráz (vážne zranenie kolena), Martin Kubovič a Jan Komínek (osobné problémy), rozhodli sme sa nominovať miesto nich Lukáša Blaška a dvoch talentovaných mladíkov Michala Miškeho a Ronalda Gašparíka,“ upresnil informácie Koutný. 

 

Nominácia mužov Slovenska:

 

Brankári:

 

Rastislav MAZÁK (Panthers Praha, CZE)

Jakub KLOBUČNÍK (FBC Ostrava, CZE)

Adam KOHÚT (FbO Florko Košice)

Dominik TUREK (FBK AS Trenčín)

 

Hráči:

 

Marek BULKO (ŠK 1. FBC Trenčín)

Martin JOŠČÁK (FBC Mikuláš Prešov)

Václav KOMAČKA (1. SC Vítkovice, CZE)

Marek KOŠČO (AC Sparta Praha, CZE)

Jozef KRIŠ (FbC Predator Sabinov)

Martin SIKORJAK (FBC Mikuláš Prešov)

Michal KROČKO (FK ATU Košice)

Adrián SZABO (FK ATU Košice)

Ľuboš ŠEFČÍK (FBC Start98 Praha, CZE)

Jakub TALAROVIČ (FK ATU Košice)

Filip ČONKA-SKYBA (FK ATU Košice)

Michal DUDOVIČ (FK ATU Košice)

Ladislav GÁL (1. SC Vítkovice, CZE)

Martin GRLICKÝ (Bulldogs Brno, CZE)

Peter HELEŠ (FBK AS Trenčín)

Michal CHUDINA (FBC Start98 Praha, CZE)

Martin KÁTLOVSKÝ (FbO Florko Košice)

Samuel KEREKEŠ (FK ATU Košice)

Jan KOMÍNEK (FBC Mikuláš Prešov)

Martin KUBOVIČ (Tsunami Záhorská Bystrica)

Juraj MATEJKA (FBK AS Trenčín)

Peter NEHILA (VŠK FTVŠ Lafranconi UK)

Tomáš REGULY (TJ A-FbO Nižná)

Lukáš ŘEZANINA (IBK Linköping, SWE)

Lukáš UJHELYI (AC Sparta Praha, CZE)

 

Hráčov Joščák, Kubovič a Komínek nahradili:

 

Lukáš BLAŠKO (FbO Florko Košice)

Michal MIŠKE (FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina)

Ronald GAŠPARÍK (FK ATU Košice)

späť