Reprezentáciu žien čaká turnaj v Mladej Boleslavi

06.09.2017 20:38:38
Svetový šampionát žien sa nezadržateľne blíži. Prípravy sú v plnom prúde, no samotné hráčky sa sústredia predovšetkým na svoje výkony. Počas najbližšieho víkendu cestujú Slovenky do Mladej Boleslavi, kde sa predstavia na turnaji spoločne s českou a nemeckou reprezentáciou.

Pred týždňom absolvovali slovenské reprezentantky sústredenie v Prahe-Radotíne, kde okrem prípravných zápasov absolvovali lekárske vyšetrenia spojené s rôznym testovaním ich výkonnosti. Po necelom týždni sa do Čiech vracajú znovu. „S prípravami na svetový šampionát postupne finišujeme. Káder máme v podstate zúžený a pracujeme už len s hráčkami, ktoré majú reálnu šancu hrať na Majstrovstvách sveta v Bratislave. V Mladej Boleslavi nás čakajú dva prestížne zápasy s českou a nemeckou reprezentáciou, no využijeme aj voľnú sobotu na dva kvalitné tréningy. Na turnaj sa však už všetci tešíme,“ povedal tréner ženskej reprezentácie Slovenska Michal Jedlička.

 

Do nominácie sa trénerom vošlo celkom devätnásť hráčiek a dve brankárky. Úvodný zápas odohrajú naše dievčatá v piatok od 17.00 proti Česku a v nedeľu od 11.00 s Nemeckom.

 

Nominácia slovenskej reprezentácie žien na turnaj do Mladej Boleslavi:

 

Brankárky:

 

Karolína KRIŠTOFOVÁ, Kristína HLAVATÁ

 

Hráčky:

 

Alžbeta BACHORCOVÁ, Lenka CUPRÁKOVÁ, Alžbeta ĎURÍKOVÁ, Daniela KVASKOVÁ, Denisa FERENČÍKOVÁ, Klára GROSSOVÁ, Viktória GROSSOVÁ, Kristína HUDÁKOVÁ, Paulína HUDÁKOVÁ, Šárka BOĽOVÁ, Katarína KLAPITOVÁ, Barbora KOCÚROVÁ, Lucia KOŠTURIAKOVÁ, Klaudia ROBOVÁ, Monika PINTÉROVÁ, Andrea ŠIDLOVÁ, Michaela ŠPONIAROVÁ, Zuzana ŠPONIAROVÁ, Jana TROŠKOVÁ

späť