Repríza finále je na svete!

31.03.2017 20:46:19
V extralige žien si zopakujú finálovú účasť družstvá, ktoré proti sebe stáli aj v predchádzajúcej sezóne. Sú nimi úradujúce majsterky z ŠK 98 Pruské a FbK Kométa Spišská Nová Ves. Pred rokom začínali sériu doma Spišiačky, dnes to bude Pruské. Dievčatá z Považia sa však tešili z titulu po výhre 3:1 na zápasy. Kto to vyhrá tento rok?

 

V aktuálnej sezóne sa obe družstvá stretli počas základnej časti dvakrát. V oboch prípadoch boli úspešné dievčatá z Pruského, ktoré sa tešili z výhier 8:6 a 3:2. Majsterky sa však poriadne natrápili v semifinále, počas ktorého ich držali v neistote hráčky Nemšovej. Pruské však včera sériu v piatom zápase zlomilo na svoju stranu a po víťazstve 10:3 sa tešili z postupu do finále. „Som rád, že sme v poslednom zápase proti Nemšovej vyhrali jednoznačným rozdielom. Treba poznamenať, že sme celú sériu nehrali v hale, kde mávame svoje domáce zápasy až teraz, čo sa prejavilo a taktiež aj návrat brankárky Krištofovej pomohol tímu najmä z psychického hľadiska,“ povedal tesne po postupe Pruského cez Nemšovú do finále tréner Vladimír Gábor a k zápasovej pauze Spišiačok dodal: „Týždenná pauza nášho finálového súpera určite nevyviedla z tempa, no v našom výkone sa môže prejaviť určitá únava hlavne počas nedeľňajšieho zápasu.“

 

Východniarky pozorne sledovali ďalšie pôsobenie majsteriek a do včera čaali na svojho finálového súpera. „Do finále okrem jednej hráčky, vstupujeme s kompletným kádrom. V celom tíme neexistuje hráčka, ktorá by pochybovala o tom, že finále nezvládneme. To naznačuje, že sme v maximálnej psychickej pohode, z čoho by mal prameniť zisk titulu v tejto sezóne. Týždňovému voľnu v prípade trojzápasovej alebo päťzápasovej šnúre nepripisujeme až takú veľkú dôležitosť. Pred play-off musí každý počítať s oboma možnosťami a dostatočne sa pripraviť. Či to bola výhoda, prípadne nevýhoda, zistíme priamo na ihrisku,“ povedal pred finálovou sériou tréner FbK Kométa Spišská Nová Ves Jozef Grega.

 

Program finále extraligy žien:

 

1 – Finále – sobota 1. 4. 2017:

 

16.00 hod – ŠK 98 Pruské – FbK Kométa Spišská Nová Ves (MŠH, Športovcov, Dubnica nad Váhom)

 

2 – Finále – nedeľa 2. 4. 2017:

 

14.00 hod – ŠK 98 Pruské – FbK Kométa Spišská Nová Ves (MŠH, Športovcov, Dubnica nad Váhom)

späť