Repríza finále je tu

05.04.2019 13:42:52
História sa po roku zopakovala a do finále extraligy žien sa prebojovali rovnakí súperi ako v predchádzajúcej sezóne. Obhajkyne majstrovského titulu z Pruského vyzvú „Predátorky“ zo Sabinova a máme sa na čo tešiť.

Výsledky základnej časti prezrádzajú, že aj finálové súboje budú napínavé a vyrovnané. V súboji tretieho kola prehralo doma Pruské so Sabinovom tesne 6:7 a v odvete na Východe dokázali Považanky zvíťaziť 9:8 gólom v predĺžení. „Čakajú nás zápasy aktuálne asi dvoch najlepších útokov aj skvelých brankárok. Výsledok bude záležať na mnohých detailoch, presilovkách a kondícii. Zápasy a celá séria bude pravdepodobne vyrovnaná. Oproti vlaňajšej finálovej sérii došlo v oboch tímoch k rôznym zmenám v súpiske, ale budú to však rovnako vyrovnané a napínavé zápasy ako pred rokom,“ povedal tréner Pruského Vladimír Gábor.

 

Sabinovské „Predátorky“ si v aktuálnej sezóne veria viac než v tej minuloročnej, v ktorej podľahli Pruskému 1:3 na zápasy. „Pripravovali sme sa normálne ako na každý iný zápas. Dievčatá dostali voľno, tie čo sú zranené a choré. Ostatné trénovali hlavne založenie a prechod do útočného pásma pri rôznych obranných systémoch súpera,“ povedal tréner Sabinova Ján Motešický a na otázku či nebudí v jeho družstve rešpekt skutočnosť, že je to minuloročná repríza finále a že má Pruské na svojom konte najviac majstrovských titulov zo všetkých slovenských klubov a teda štyri, odpovedal: „Tento rok si myslím, že máme väčšiu šancu poraziť dievčatá z Pruského. Minulý rok sme mali len jednu lajnu, ktorá už hrala podobne ťažké zápasy. Odohrali sme s Kysuckým Novým Mestom vynikajúce semifinále, čo nás osobnostne aj tímovo posunulo niekde úplne inde, kde sme neboli minulý rok ani náhodou. Bude záležať na výkonoch brankárok a ako budú jednotlivé tímy brániť.“

 

Program finálových zápasov extraligy žien:

 

1. Finále – sobota 6. 4. 2019:

 

16.00 hod – ŠK 98 Pruské – FBC Predator Sabinov (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

 

2. Finále – nedeľa 7. 4. 2019:

 

14.00 hod – ŠK 98 Pruské – FBC Predator Sabinov (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

 

ZDROJ FOTO: Jozef ŠPROCHA

späť