Repríza finále s charitatívnym nádychom

04.01.2019 13:30:01
Novoročný štart zaznamenajú aj hráčky ženskej extraligy, ktorá mala prestávku takmer mesiac. Medzi šlágre víkendu bude nesporne patriť repríza minuloročného finále medzi Sabinovom a Pruským. Tento zápas bude plniť zároveň charitatívny účel.

Sabinovské „Predátorky“ zajtra privítajú úradujúce majsterky z Pruského. Repríza minuloročného finále sľubuje kvalitný zápas, ktorý bude mať navyše charitatívny účel. Sabinov je v aktuálnej sezóne na tom lepšie, čo dokazuje nielen postavenie v tabuľke, ale aj septembrové víťazstvo 7:6 v Dubnici nad Pruským. „Od duelu s Pruským očakávam plné nasadenie od mojich hráčok. Bude to určite zážitok ako pre ne tak pre hráčky Pruského. Prvý krát v histórii nášho klubu sa organizuje charitatívny zápas, ktorý má osemročnú tradíciu, práve v ženskom prevedení. Doteraz to vždy boli muži. Očakávame plnú halu, čo nie je zvykom vo florbale. Čo sa týka pripravenosti, tak mali sme cez sviatky len jeden tréning a niektoré dievčatá sa zúčastnili vianočných turnajov. Vo štvrtok sme mali tréning, počas ktorého sme si prešli, čo budeme hrať a aký štýl hral náš súper. Dúfam, že duel bude vyrovnaný a padne veľa gólov pre divákov. Čo sa týka kádra, tak štyri dievčatá sú choré a robia všetko pre to, aby nastúpili, tak uvidíme. Nedeľný súboj proti Nemšovej bude pre nás tiež veľmi dôležitý. Víkendové zápasy, ako aj výjazd do Kysuckého Nového Mesta a Tvrdošína rozhodnú, ako dopadne tabuľka po základnej časti. Doma však chceme naplno bodovať. Oba kádre majú svoju kvalitu, ktorú nemôžeme podceňovať. Každopádne sa na tieto stretnutia tešíme,“ povedal tréner Sabinova Ján Motešický. Obhajkyne titulu toho od novembra vraj veľmi nenatrénovali. „Úprimne povedané, ako tím sme sa kompletne nestretli od posledného zápasu, ktorý sme odohrali na konci novembra... Dúfam, že po sviatkoch nebudeme na tom až tak zle, ťažko riešiť životosprávu a individuálnu prípravu hráčok. To ukážu až samotné zápasy. Verím, že po poslednom nevydarenom súboji, ktorý sme prehrali 6:12 v Nemšovej, budú dievčatá určite hladné po florbale a víťazstvách. Ak chceme udržať kontakt so špicou tabuľky musíme bodovať v oboch zápasoch a teda aj so Spišskou Novou Vsou,“ povedal tréner Pruského Vladimír Gábor.

 

Bez prehry v riadnom hracom čase sú aj naďalej dievčatá z Kysuckého Nového Mesta, ktoré sú na prvom mieste tabuľky a za nimi na Kysuce zavítajú dievčatá z bratislavského Hurikánu a z Nitry. Tvrdošín privíta na zasneženej Orave rovnaké súperky ako Kysučanky.

 

Spišiačky, ktoré sa v posledných štyroch zápasoch chytili a ťahajú šnúru štyroch víťazstiev, hostia v domácom prostredí Nemšovú a Pruské. V nedeľu sa vo východniarskom derby stretnú netradične v Sabinove domáce hráčky FBC Mikuláš Prešov proti Michalovciam. Kto v tomto stretnutí zaváha, bude na poslednom mieste tabuľky.

 

Program zápasov extraligy žien:

 

13. kolo – sobota 5. 1. 2019:

 

14.00 hod – FbK Kométa Spišská Nová Ves – NTS FK-ZŠ Nemšová (ŠH, Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

17.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (MŠH, Športová ul., Kysucké Nové Mesto)

17.30 hod – FbC Predator Sabinov – ŠK 98 Pruské (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

18.00 hod – FbK Tvrdošín – Slávia Nitra (MŠH, Školská, Tvrdošín)

 

14. kolo – nedeľa 6. 1. 2019:

 

10.00 hod – FbK Kométa Spišská Nová Ves – ŠK 98 Pruské (ŠH, Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

10.00 hod – FbK Tvrdošín – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (MŠH, Školská, Tvrdošín)

10.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – Slávia Nitra (MŠH, Športová ul., Kysucké Nové Mesto)

11.00 hod – FbC Predator Sabinov – NTS FK-ZŠ Nemšová (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

 

Dohrávka 13. kola – nedeľa 6. 1. 2019:

 

13.30 hod – FBC Mikuláš Prešov – Eastern Wings Michalovce (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

 

ZDROJ FOTO: Bohumil ŽILKA

späť