Řezanina po MS 2020 skončí v reprezentácii

11.02.2020 15:29:00
Slovenský florbalista Lukáš Řezanina ukončí po tohtoročných majstrovstvách sveta vo Fínsku reprezentačnú kariéru. Oznámil to v relácii Florbalová kaviareň so Samuelom Prekopom. V klubovej kariére by chcel ešte pokračovať, no to ešte nie je celkom isté.

Pre 27-ročného univerzála, ktorý v reprezentácii dlhodobo nastupuje ako obranca, bude šampionát v Helsinkách už piaty v poradí, na ktorom sa zúčastní. Dosiaľ v elitnej kategórii majstrovstiev sveta odohral 23 zápasov, v ktorých získal 35 bodov za 18 gólov a 17 asistencií. „Prišiel správny moment, aby to prebrali mladší chlapci. Tak to cítim a verím, že je to správne. Myslím si, že mladíci to bez problémov zvládnu. Keďže sa chcem rozlúčiť s reprezentáciou, tak zároveň dúfam, že tento svetový šampionát bude najlepší aj z pohľadu výsledku,“ povedal Řezanina.

 

Ku koncu sa blíži aj celá jeho hráčska kariéra. Po ročníku 2019/2020 uzavrie pôsobenie v českých Vítkoviciach a vráti sa do Košíc, kde by chcel ešte pri florbale zotrvať. „Vo Vítkoviciach takisto vedia, že po sezóne tam končím. Chcem vyhrať Superfinále, to by bol krásny koniec. Potom by som si chcel zahrať ATU Košice. Uvidíme však, ako na tom budeme časovo aj s priateľkou Aničkou a ako budeme všetko zvládať. Uvidíme, ale minimálne jednu sezónu by som ešte chcel absolvovať v drese ATU,“ uviedol.

 

„Je tam veľa šikovných ľudí a chcel by som si zahrať v Košiciach, keďže som dlhodobo hral v zahraničí. Z ATU som odišiel, keď som mal 18 rokov. Vtedy som asi ešte všetko nevedel, teraz by som im chcel splatiť to, že ma florbalovo vychovali,“ uzavrel trojnásobný český šampión.

 

Lukáš Řezanina patrí medzi najväčšie osobnosti slovenského florbalu. Okrem toho, že sa v drese Vítkovíc trikrát tešil z víťazstva v českej najvyššej súťaži, vyskúšal si aj pôsobenie vo švédskej Svenska Superligan, kde hral ako vôbec prvý Slovák v histórii a obliekal si dres IBK Linköping. Dlhodobo nastupoval v reprezentácii SR ako kapitán. Tejto pozície sa vzdal v lete spolu s príchodom nového trénera národného tímu Radomíra Mrázka. Jeho nástupcom sa stal Michal Pažák.

 

Celý rozhovor s Řezaninom v relácii Florbalová kaviareň si môžete pozrieť na tomto odkaze:

https://youtu.be/N-eaGSOjrbo

 


AUTOR: Samuel PREKOP

 

 

späť