Řezanina si v úvode sezóny plní pracovné povinnosti, k Vítkoviciam sa pripojí v októbri

24.09.2019 11:55:12
Dlhé roky patrí medzi najlepších florbalistov na Slovensku. Lukáš Řezanina má skúsenosti zo Švédska či Česka. V úvode ročníka 2019/2020 by ste ho však v zostave Vítkovic v českej Superlige hľadali márne. Netrápia ho pritom žiadne zdravotné problémy, ale rieši pracovné záležitosti.

„Zobral som si počas prípravy voľno a až dosiaľ sa pripravujem individuálne. K tímu sa pripojím až prvého októbra. Potrebujem začať niektoré veci v práci. Čaká ma niečo v zahraničí, takže budem aj viac cestovať. Keď sa to všetko podarí, tak sa vrátim do Vítkovic a pokúsim sa dostať do čo najlepšej formy,“ povedal pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu Lukáš Řezanina.

 

Počas uplynulého ročníka získal v českej najvyššej súťaži majstrovský titul. Predstavil sa aj na svetovom šampionáte v drese Slovenska. „Vlaňajšia sezóna bola ovplyvnená majstrovstvami sveta v Prahe. Môžem povedať, že šampionát nám nevyšiel, určite sme sa chceli umiestniť na lepšom mieste. Druhý vrchol bolo play-off v českej najvyššej súťaži. Vo Vítkovicach nám celkom pekne vygradovala forma a napokon sme na domácej pôde v Ostrave zvíťazili. Finále sme zvládli relatívne s prehľadom,“ myslí si kapitán slovenskej reprezentácie.

 

Vlaňajší majstrovský pohár bol jeho už tretí u našich západných susedov. „V prvej sezóne, keď sme získali titul, som si počas play-off zranil koleno a musel som absolvovať operáciu. V nasledujúcej sezóne som to už odohral celé. Prvý titul bol super, lebo bol premiérový. Druhý bol výborný, lebo som si pripísal viac štartov. Teraz bol titul po dlhšom čase, takže je to opäť perfektné,“ vyhlásil.

 

Vítkovice majú iba tie najvyššie ciele aj v už prebiehajúcom ročníku. V prvom kole triumfovali nad Pardubicami 13:3, v druhom zvíťazili nad Libercom 9:6. „V Ostrave nás čaká Liga majstrov. Pred vlastnými divákmi budeme hrať proti tímom zo Švédska, Fínska a Švajčiarska. To je prvý vrchol sezóny. Druhý je kvalifikácia o postup na MS 2021, ktorá sa uskutoční v Poprade a na záver rozhodne play-off. Opäť chceme získať titul,“ povedal 27-ročný univerzál.

 

Řezanina vynechal aj úvodný zraz národného tímu pod vedením nového trénera Radomíra Mrázka. „S reprezentáciou chceme postúpiť na svetový šampionát a tam sa umiestniť lepšie ako predtým naposledy. Na nového trénera sa teším, určite prinesie nové veci, rovnako ako ich priniesol pán Koutný, keď s nami začal. To isté očakávame od nového kouča. Ja ho z Vítkovic poznám dlhšie. Verím tomu, že nás môže posunúť na ďalší level. Vstupujeme na novú cestu a na jej konci chceme skončiť na dobrom mieste na MS a potešiť Slovákov,“ uzavrel odchovanec košického ATU.

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť