Rozhodne sa o majstrovi v Sabinove?

13.04.2018 12:50:40
Finálová séria extraligy žien sa z Dubnice nad Váhom presunula do Sabinova. „Predátorky“ hostia vicemajsterky Slovenska z Pruského. Stav série, ale aj samotné finálové zápasy, sú vyrovnané a tak môžeme očakávať zaujímavé a dramatické súboje.

Obe stretnutia sa dostali až do predĺženia a druhý dokonca do samostatných nájazdov. V prvom zápase zvíťazili hosťujúce dievčatá zo Sabinova 6:5 rozhodujúcim gólom počas predĺženia. Odveta sa skončila rovnako remízou 5:5, no o výhre Pruského rozhodovali až samostatné nájazdy. „Na dvoch klasických tréningoch počas týždňa sme si zatrénovali, no nerobili sme nič špeciálne. Chceli sme, aby si niektoré dievčatá doliečili zranenia a dostali sa z prechladnutí, ktoré nás minulý víkend trápili,“ povedal úvodom vedúci družstva Sabinova Ján Motešický. Stav série je nerozhodný 1:1, no „Predátorky“ budú hrať dva zápasy na domácom ihrisku. „Keď v Sabinove hrali dievčatá z Pruského prvý zápas, vôbec to nevyzeralo, žeby mali s tým nejaký problém. Sú zvyknuté hrať na veľkom ihrisku a parketách, aké sú aj u nich doma v Dubnici. Dúfame, že si ľudia nájdu čas a prídu naše dievčatá povzbudiť. Zápasy v Dubnici ukázali, že družstvá sú vyrovnané, tak sa máme na čo tešiť,“ dodal Motešický, ktorého mrzí, že muži Sabinova hrajú zápas v Bratislave: „Trápi ma len jedno, že naši muži idú na baráž do Bratislavy. Škoda, lebo by určite vytvorili perfektnú atmosféru v hľadisku.

 

Dievčatá z Pruského sú trojnásobné majsterky Slovenska a v tejto sérii, keďže vyhrali aj základnú časť, sú favoritkami. Jednoduché to však na Východe nebudú mať. „Klasický tréningový týždeň zakončíme dnes podvečer sledovaním a rozborom videa z predchádzajúcich dvoch finálových zápasov.  Do Sabinova cestujeme v štandardnom zložení a chýbať bude len Veronika Letková. V Sabinove sa hrá ako u nás na parketách, čiže nerozlišujeme, či hráme doma alebo vonku,“ povedal tréner ŠK 98 Pruské Vladimír Gábor.

 

Program finále extraligy žien:

 

3. Finále – sobota 14. 4. 2018:

 

18.00 hod – FBC  Predator Sabinov – ŠK 98 Pruské (MŠH, Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

 

4. Finále – nedeľa 15. 4. 2018:

 

10.00 hod – FBC  Predator Sabinov – ŠK 98 Pruské (MŠH, Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

 

ZDROJ FOTO: Bohumil ŽILKA

späť