„Rozmaznaní“ hráči dostali v Trenčíne stopku!

15.03.2019 08:37:13
V semifinále extraligy juniorov to začína vrieť. Máme pred sebou tretie, prípadne štvrté zápasy a pred nimi sa vo florbalových „kuchyniach“ odohráva všeličo. Tréner 1. FBC Trenčín Pavel Polakovič rázne zakročil voči svojim zverencom, ktorých nenominoval na zápas proti Florku. Čo ho viedlo k takej ráznej reakcii?

Semifinálová séria medzi košickým Florkom a 1. FBC Trenčín je po dvoch zápasoch na Východe vyrovnaná 1:1. Trenčanom sa v tohtoročnom play-off celkom darí. Vo štvrťfinále vyradili úradujúcich majstrov Tsunami Záhorskú Bystricu 3:0 na zápasy a hneď v prvom semifinálovom súboji dokázali zdolať domáce Florko Košice 6:5. V odvete síce prehrali 8:11, no séria je náročná a vyrovnaná. V trenčianskej „kuchyni“ to však vrie. „Do zápasu pôjdeme oslabení, ale ideme to odohrať so cťou a budeme bojovať. Štyria hráči cestujú na play-off s mužmi, čo je pre nich veľkou skúsenosťou, no zároveň nechávam ďalšie opory sedieť doma. Dôvod je jednoduchý. Niektorí hráči si mysleli, že sú už veľkými hviezdami. Bez ospravedlnenia neprídu na tréning, pokiaľ vedia, že bude posilňovanie, pretože to je pod ich úroveň. A na to ja nie som zvyknutý ani z Mladej Boleslavi, Prahy, či Olomouca, kde som v minulosti pôsobil. Navyše počas play-off, keď bojujeme o účasť vo finále! Čiže pod moju úroveň je teda nominovať takýchto hráčov v semifinále extraligy. Možno to Florku tým pádom uľahčíme, ale mne vždy išlo a stále ide o klub a tím ako celok. Kto bol víťazom juniorskej extraligy na Slovensku si aj tak za pár mesiacov nikto ani nespomenie. Verím ale, že týmto krokom viac zabojujú hráči, ktorí poctivo chodia na tréningy a trénujú na plný plyn a nesklamú moju dôveru v ich schopnosti,“ povedal ráznym spôsobom tréner 1. FBC Florbal Trenčín Pavel Polakovič. Do akej miery je táto záležitosť psychologickou hrou na súpera ukážu až samotné zápasy počas víkendu. Košičania si trúfajú ukončiť sériu pod hradom Matúša Čáka. „Budú to ťažké a vyrovnané súboje. Verím svojím chlapcom, že v Trenčíne sériu ukončia. Sú výborná partia, ktorá ťahá za jeden povraz, podporená vysokou hernou kvalitou. Výhodu domáceho prostredia má súper, ale trénujeme na rovnakom povrchu ako je v Trenčíne. To by nám mohlo pomôcť vyrovnať handicap, ktorý by sme mali ak by sme trénovali na parketách,“ povedal tréner košického Florka Pavol Blaško.

 

O niečo jednoduchšia a kľudnejšia situácia je v druhom semifinále a v ňom súperia o postup do finále FBC Grasshoppers Žilina a FaBK ATU Košice. Séria sa z metropoly Východu presúva pod Dubeň a 2:0 na zápasy vedú Košičania. „Sériu prehrávame 0:2 ale s chalanmi veríme, že dokážeme vyrovnať. Nebude to jednoduché ale zostavu nám posilní niekoľko hráčov. Dúfame, že na domácej palubovke sa nám bude dariť a že sa nám podarí sériu predĺžiť na rozhodujúci zápas do Košíc, povedal kapitán žilinských „Kobyliek“ Sebastian Ftorek.

 

Program zápasov extraligy juniorov:

 

3. Semifinále – sobota 16. 3. 2019:

 

13.00 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – FaBK ATU Košice (ŠH, Rosinská cesta, Žilina)

16.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – FK Florko Košice (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

 

4. Semifinále – nedeľa 17. 3. 2019:

 

14.00 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – FaBK ATU Košice (ŠH, Rosinská cesta, Žilina)

16.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – FK Florko Košice (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

 

ZDROJ FOTO: 1. FBC Florbal Trenčín

späť