Rusky po prehre nesmútili, postupujú tiež

09.02.2015 13:39:58
Slovenská reprezentácia žien si poradila aj s Ruskom vo svojom poslednom zápase domácej kvalifikácie v Nitre o postup na decembrové MS, ktoré sa uskutočnia vo fínskom Tampere.

Skóre otvoril vlastný gól Rusiek už vo štvrtej minúte. Inkasovaný gól akoby Rusky motivoval a o malú chvíľku bolo vyrovnané. Talentovaná Spišiačka Paulína Hudáková to nenechala len tak s svojim siedmym gólom na turnaji zariadila náskok Sloveniek – 2:1.

 

Na začiatku druhej časti hry sa naše dievčatá strelecky chytili a dvoma gólmi v rozpätí ôsmich sekúnd nedali súperkám šancu. Tie sa však po chvíli opäť spamätali, čo je charakteristické pre ruské nátury a dvomi presnými zásahmi sa dostali späť do zápasu. Gólová hojdačka však nekončila. Lucia Košturiaková a Michaela Šponiarová v závere tretiny zariadili rozhodujúci náskok Slovenska. V poslednej časti dievčatá Rusky do ničoho nepustili a svoj náskok zvýšili zásluhou Zuzany Šponiarovej – 7:3. „Začali sme dobre, za stavu 4:1 si vzali súperky oddychový čas a po ňom začali hrať oveľa agresívnejšie, čo im prinieslo kontaktné góly. Zareagovali sme znížením počtu pätiek na dve, zmenili hru a znovu sme im odskočili. V závere sme už hrali to, čo sme potrebovali na to aby sme zápas dotiahli do víťazného konca,” povedal tréner slovenského výberu Jaroslav Marks. Ruský tím napokon nemusel po prehre smútiť. Ruská reprezentácia sa totiž ako štvrtý najlepší tím kvalifikovala na MS.

 

Michaela Šponiarová (Slovensko): „Myslím si, že naše víťazstvo s Ruskom bolo dobrým ukončením turnaja. Ak sa pozriem na kvalifikáciu ako celok, dopadla podľa očakávania. Postúpili sme na šampionát, čo bolo našim cieľom. Hrali sme dobre, samozrejme máme ešte čo zlepšovať. Najviac ma teší, že sme s dievčatami výborná partia. Všetky sme si „sadli do nôty“, čo je veľmi dôležité.“

 

Dominika Sádecká (Slovensko): „Bol to náročný zápas. Pri prvom gólovom odskočení sme Ruskám dovolili dotiahnuť sa, no po druhom sme si už náskok ustrážili. Turnaj bol náročný, absolvovali sme počas piatich dní, päť zápasov, no hralo sa mi celkom dobre.“

späť