S juniormi ATU získal titul, dnes je koučom mužov

22.06.2019 12:09:27
V predchádzajúcej sezóne získal s družstvom ATU Košice titul majstra Slovenska v extralige juniorov. Dnes je v pozícii hlavného trénera mužského družstva ATU. Tréner Peter Vrba však dokonale pozná prostredie do ktorého vstupuje.

Po úspešnej sezóne s juniormi sa prepracoval do tímu mužského áčka, ktoré v predchádzajúcej sezóne obsadilo konečné štvrté miesto. „Pred niekoľkými týždňami sme sa s pánom Jurajom Dudovičom stretli a opýtal sa ma, či mám záujem pokračovať v ATU Košice, nakoľko minuloročná dohoda bola len na sezónu 2018/2019. Témou bolo aj možné pokračovanie pri junioroch, no dohodli sme sa, že v novej sezóne budem pôsobiť pri mužskom tíme,“ povedal Peter Vrba. Skúseností má dostatok, no dôležitá bude aj dostatočná autorita medzi mužmi. „Necítim žeby som nemal mať rešpekt. S takmer všetkými hráčmi som pôsobil v mládežníckych kategóriách ATU, či už ako spoluhráči alebo vo vzťahu tréner-hráč a tak sa dokonale poznáme,“ dodal nový kouč ATU.

 

V ATU považujú predchádzajúce štvrté miesto za menej úspešné a tak sú zrejme ambície tohto klubu o niečo vyššie. Tréner Vrba to nebude mať vo vyrovnanej súťaži náročné. „Takmer všetci naši hráči sú veľmi mladí a perspektívni, budú tu aj o tri, či štyri roky. O titul ale chceme hrať už teraz. Žiaden tím predsa nejde do sezóny s cieľom byť druhý. Každý chce vyhrávať,“ povedal Vrba o ambíciách svojho družstva v novej sezóne.

 

ZDROJ FOTO: Lucia OLEKŠÁKOVÁ

späť