S kým si zahrá Slovensko na MS v Bratislave?

08.03.2017 07:19:04
Už počas dnešného dňa sa dozvieme zloženie skupín Majstrovstiev sveta žien, ktoré organizuje Slovenský zväz florbalu v Bratislave od 1. do 9. decembra. Žrebovanie sa uskutoční od 15.00 hodiny v bratislavskom hoteli Double Tree by Hilton v sále Waldorf.

Na vyžrebovaní sa zúčastní prezident Medzinárodnej florbalovej federácie (IFF) Tomas Eriksson, viceprezident Slovenského olympijského výboru Zdenko Kríž, prezident Slovenského zväzu florbalu Daniel Granec, predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo a zástupcovia a delegáti jednotlivých krajín, ktoré sa na MS prebojovali. Účasť rovnako potvrdil hlavný tréner slovenskej reprezentácie Michal Jedlička a slovenské reprezentantky Romana Janegová s Katarínou Klapitovou. „Veľmi sa tešíme a sme zvedavé a nedočkavé, ako žrebovanie dnes dopadne. Dúfame, že nám domáce prostredie počas tejto udalosti bude priať,“ povedala Romana Janegová.

 

Na svetovom šampionáte sa zúčastní 16 družstiev zo štyroch kontinentov, ktoré sú rozdelené do štyroch skupín podľa výkonnostných košov. Slovenkám patrí aktuálne 9. miesto, preto sú zaradené do tretieho výkonnostného koša spolu s Dánkami, Austrálčankami a Japonkami.

 

Vstup na túto slávnostnú udalosť je pre verejnosť voľný. Priamy prenos zo žrebovania môžete od 15.00 hod sledovať tu:

 

Žrebovanie skupín Majstrovstiev sveta žien - Bratislava

späť