Sabinov „oskalpoval“ Pruské!

07.04.2018 18:38:54
Finálová séria extraligy žien začína mať zaujímavý priebeh. Úvodný duel totiž v Dubnici zvládli lepšie hosťujúce hráčky zo Sabinova, ktoré dokázali gólom v predĺžení zvíťaziť nad vicemajstrom Slovenska Pruským 6:5.

Prvá tretina bola v réžii domáceho družstva, čo Pruské pretavilo na dva góly. Na začiatku skórovala kapitánka Ivana Hrehušová a v siedmej minúte zvyšovala Angelika Bližňáková na 2:0. Tak sa skončila úvodná časť hry.

 

Keď Hrehušová zvýšila na začiatku druhej tretiny na 3:0, zdalo sa, že je Pruské na víťaznej vlne, no opak bol pravdou. Sabinovské „Predátorky“ do prestávky znížili na 3:2 a dostali sa späť do zápasu. To však ešte nebolo všetko. Východniarky sa rozbehli a prakticky z nepriaznivého stavu 0:3 otočili na 5:3! Považanky však zabojovali a dvomi gólmi vyrovnali na 5:5 a dotiahli zápas do predĺženia. V ňom rozhodla strelecky disponovaná slovenská reprezentantka Lenka Cupráková. „Prvá tretina bola z obidvoch strán opatrná, no nám sa podarilo dvakrát skórovať. Žiaľ, druhú tretinu sme odohrali veľmi zle a súper nás zatlačil a postupne otočil skóre. V závere sme zúžili zostavu na dve päťky a aktívnym presom sme sa dokázali strelecky presadiť.  Po individuálnej chybe sme inkasovali v predĺžení zbytočný gól a prehrali sme. Keďže aj zajtra hráme doma, tak musíme zvíťaziť,“ povedal tréner Pruského Vladimír Gábor.

 

Asistent trénera Sabinova Ján Motešický po zápase povedal: „Dnes odohrali obe družstvá veľmi kvalitný zápas a patrí im poďakovanie za predvedený výkon. Nás teší, že sme vyhrali aj keď nám začiatok veľmi nevyšiel. Neskôr sme sa presadili aj vďaka tomu, že sa presadili dievčatá z druhej päťky. Škoda, že sme sa za stavu 5:3 trochu uspokojili s dosiahnutým výsledkom a prehajdákali sme náskok. Som rád, že sa v predĺžení presadila Lenka Cupráková, ktorá dohrávala so sebazaprením, pretože dostala koňara.“

 

ŠK 98 Pruské – FBC Predator Sabinov 5:6 pp (2:0, 1:2, 2:3, 0:1)

späť