Sabinov rozhodol o svojom víťazstve už počas prvej tretiny

08.02.2020 20:34:18
Sabinovčanky po jednoznačnom víťazstve 11:2 nad Tvrdošínom odskočili práve svojim prenasledovateľkám z Oravy na rozdiel šiestich bodov a dostali sa na tretiu pozíciu v tabuľke, pretože Nemšová zaváhala na Kysuciach.

Ak pred vzájomným zápasom mysleli Oravčanky na možnosť dotiahnuť sa bodovo po víťazstve nad Sabinovom práve na „Predátorky,“ museli už po prvej tretine na túto alternatívu rýchlo zabudnúť. Majsterky zo Sabinova sa totiž do zaspatých hráčok Tvrdošína pustili od začiatku riadne od podlahy. Ešte sa fanúšikovia na tribúne nestihli ani poriadne usadiť a domáce dievčatá prekonali brankárku hostiek Veroniku Stredanskú po prvý raz. Autorkou trefy do čierneho bola Zuzana Majtánová. Nasledujúce necelé štyri minúty boli pre Sabinovčanky veľmi plodné. V gólostroji pokračovali Martina Stašová, Sofia Sabolová, Tamara Točeková a krátku ale úspešnú smršť zakončila Ivana Hrabčáková. Zverenkyne trénera Milana Burdeľa boli zrelé na uterák... Nevzdávali sa však a Klára Zavodančíková znížila na 1:5. Šiestu navštívenku dom brány Tvrdošína poslala Martina Stašová. Do konca úvodnej tretiny zostávalo menej ako päť minút a za hosťujúci tím presne zakončila kapitánka Miriam Buková. Zatiaľ čo Oravčanky svoju prvú presilovú hru nevyužili, domáce florbalistky áno. Na 7:2 zvýšila Lenka Cupráková.

Druhá tretina bola oproti prvej trochu odlišná, najmä čo sa streleckej listiny týka. Padli v nej len dva góly. Najprv počas oslabenia zvýšila domáca Bianka Mišková na 8:2 a z presilovky v závere Katarína Marcinková upravila na 9:2 pre Sabinov.

Namlsané „Predátorky“ počas ďalšieho priebehu už len kontrolovali hru. Aj preto už zďaleka nepadalo toľko gólov. Oravčanky sa podvedome zmierili s tým, že body už dnes zrejme nevybojujú a tak sa z desiatky tešili Sabinovčanky. Strelkyňou bola Cupráková, ktorá pridala aj jedenásty gól svojho družstva.

Ján Motešický (tréner FBC Predator Sabinov): „Blahoželám naším hráčkam k výhre. Bola to povinná jazda. V prvej tretine sme rozhodli o zápase. Od druhej tretiny sme hrali tak, aby sa nám nezranili hráčky.“

Katarína Marcinková (hráčka FBC Predator Sabinov): „Zápas sme začali výborným tempom. Ukázali sme svoju silu už v prvej tretine, kde sme si vytvorili výborný náskok. Počas zvyšku súboja sme ho udržiavali. Súperkám ďakujeme za bojovnosť.“

Milan Burdeľ (tréner FbK Tvrdošín): „Dnešný zápas bol z našej strany chabý. Sabinov nás vyškolil z efektivity. Cestovali sme sem v oklieštenej zostave. S deviatimi hráčkami sa nedá hrať kvalitný duel. Gratulujem súperovi, dnes si zaslúžil vyhrať.“

Frederika Gondová (hráčka FbK Tvrdošín): „Dnešný súboj sme prehrali v prvej tretine, keďže sme dostali rýchle góly. Druhá a tretia časť bola z našej strany lepšia ale prehrali sme to v prvej tretine.“

FBC Predator Sabinov – FbK Tvrdošín 11:2 (7:2, 2:0, 2:0)

ZDROJ FOTO: Igor SURMÍK