Sabinov „sfúkol“ Nemšovú bez problémov

24.03.2018 20:50:43
Úvodný semifinálový súboj medzi domácimi „Predátorkami“ zo Sabinova a Nemšovou dopadol celkom jednoznačne v prospech Východniarok, ktoré zvíťazili 7:2 a ujali sa v sérii vedenia 1:0 na zápasy. Excelovala najmä slovenská reprezentantka Lenka Cupráková, ktorá strelila štyri góly.

Práve domácej hráčke Lenke Cuprákovej patrila úvodná tretina, v ktorej sa presadila len ona a strelila čistý hetrik, čím naštartovala „motory“ Sabinova. Nižná do prestávky len znížila na 1:3. Takmer identický priebeh mala aj druhá časť, ktorú domáce florbalistky vyhrali rovnakým skóre 3:1 a tak po druhej siréne bolo o víťazovi prakticky rozhodnuté.

 

Tretie dejstvo prinieslo jediný gól, ktorý strelili Sabinovčanky. Bola to opäť Cupráková, ktorá v závere uzavrela skóre na konečných 7:2. „Do zápasu sme išli s jednoznačným cieľom pozorne ubrániť nebezpečné hráčky Nemšovej Izraelovú so Zajacovou a zamedziť rýchlym protiútokom súpera. To sa nám podarilo celkom úspešne a navyše sme strelili sedem gólov, čo rozhodlo o našom víťazstve. V závere súperky päť minút pred koncom odvolali brankárku a my sme na ihrisko pustili hráčky, ktoré nedostávajú toľko príležitostí aby sme šetrili naše líderky,“ povedal vedúci družstva Sabinova Ján Motešický.

 

Nemšová tak nezvládla úvodný vstup do semifinále. Prehra ich síce pravdepodobne mrzí, no musia sa sústrediť už na zajtrajšiu odvetu. „Dnes sme jednoducho na víťazstvo nemali. Dievčatá boli zbytočne ustráchané a prehrali si čiastočne súboj v hlavách. Súperky však boli lepším tímom a zaslúžene vyhrali. My sa teraz ideme dobre navečerať, poriadne sa na to všetci vyspíme a zajtra hráme nový zápas, ktorý sa začína od 0:0...,“ povedal tréner Nemšovej Peter Tydlačka.

 

FBC Predator Sabinov – NTS FK – ZŠ Nemšová 7:2 (3:1, 3:1, 1:0)

späť