Sabinov si doma „vydupal“ účasť vo finále

31.03.2019 17:20:12
Skúsenejší a vekom starší tím zo Sabinova si dokázal v domácom prostredí vybojovať v semifinále extraligy žien finálovú účasť, keď v sérii Východniarky zdolali Kysucké Nové Mesto 3:1 na zápasy.

Kysučanky si dnes dali podstatne väčší pozor na domáce hráčky a snažili sa od začiatku držať čisté konto. Svoj tím navyše podržala brankárka Adriana Michalisková, ktorá nepustila za svoj chrbát žiadnu loptičku. To nabudilo Kysučanky k tomu, že sa im podarilo v ôsmej minúte skórovať. Prvý gól zápasu strelila Laura Chupéková. Skóre sa už do konca tretiny nezmenilo.

 

Vyrovnaná hra pokračovala aj počas druhej časti, no brankárky oboch tímov držali svoje družstvá bez inkasovaného gólu. Laura Chupéková sa však počas jedenástej minúty dokázala po druhý raz v stretnutí presadiť a zvýšila na 2:0 z pohľadu Kysuckého Nového Mesta. Sabinovčanky o tridsať sekúnd znížili. Strelkyňou nemohol byť nikto iný než slovenská reprezentantka a najproduktívnejšia hráčka extraligy Lenka Cupráková.

 

Tretia časť priniesla hlavne nepríjemnú udalosť. Domáca hráčka Lenka Cupráková sa nešťastne pošmykla a udrela si hlavu. Následne ju odviezla záchranná zdravotná služba do nemocnice. Neskôr prišlo potešenie domácich fanúšikov. Kysučanky mali presilovú hru, ktorú nedokázali využiť, práve naopak inkasovali od Martiny Stašovej vyrovnávajúci gól. To zrejme nalomilo psychiku mladých Kysučaniek, ktoré inkasovali ešte ďalšie dva góly. V jedenástej minúte skórovala Barbora Boháčová a o necelú minútu rozhodla o postupe Sabinova do finále Klaudia Robová.

 

Hlasy po zápase:

 

Tréner Ján Motešický (FBC Predator Sabinov): „Bol to kvalitný zápas a môžem s kľudným svedomím priznať, že Kysučanky boli viac než polovicu zápasu lepším tímom. Po nepríjemnom zranení Lenky Cuprákovej sa naše dievčatá zomkli a začali viac bojovať. Chceme sa poďakovať prítomnému zdravotníkovi z Kysuckého Nového Mesta, ktorý nám s problémom Cuprákovej výrazne pomohol aj napriek tomu, že sme mali zdravotníka v hale aj my. Postúpili sme do finále, čo nás teší, no chcem zároveň povedať, že ak Kysučanky zostanú pokope, sú veľkými ašpirantkami na päť titulov majsteriek Slovenska.“

 

Tréner Marián Chlebana (MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto): „Odohrali sme dobrý zápas s nasadením a bojovnosťou, no dnes zvíťazila skúsenosť domácich hráčok. Súboj trochu poznačila nepríjemná udalosť, ktorá sa stala domácej hráčke Lenke Cuprákovej. Zranila sa po nezavinenom strete a museli ju odviesť do nemocnice. Chceme touto cestou zaželať skvelej slovenskej reprezentantke skoré uzdravenie.“

 

FBC Predator Sabinov – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto 4:2 (0:1, 1:1, 3:0), konečný stav série: 3:1

späť