Sabinov zaskočil lídra SALMING extraligy

05.01.2014 21:27:53
V 15. kole SALMING extraligy sa diali i prekvapenia.

Dnes bolo na programe 15. kolo SALMING extraligy. Päť zápasov prinieslo opäť zaujímavé výsledky. O najväčšie prekvapenie sa postarali Predátori, keď dokázali Grasshoppers ozbíjať o bod. Dubnické hviezdy potrápili favorita z Hurikánu. Trenčín, Florko a ATU nezaváhali. Kolo uzavrie dohrávka Prešova s Tvrdošínom o dva týždne.

 

ŠK VICTORY STARS  Nová Dubnica : VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava 6:8 (1:1, 2:4, 3:3)

 

Dubničania nepokrstili svoju novú palubovku víťazstvom, ale po obetavom výkone boli bratislavskému Hurikánu vyrovnaným súperom. Od úvodu sa hral vyrovnaný zápas. Rozhodujúcim faktorom zápasu boli brankári, ktorý rozhodovali. Kalčok svojich podržal a vychytal viacero dobrých príležitostí Dubničanov. Hurikán v strednej časti hry dokázal trestať nedisciplinovanosť domácich. Kanonieri Hurikánu sa presadzovali v presilových hrách, ktoré rozhodli o vývoji zápasu. Dubničania sa aj napriek nepriaznivému výsledku nevzdávali a v závere sa dostali kontaktným gólom opäť do hry. Dnes sa Dubnici nepodarilo vyrovnať a deliť si so súperom body. Hurikán v power play domácich dal poistku do prázdnej brány. Vysokoškoláci sa na víťazstvo napracovali, čo možno ani sami nečakali.

 

FBC Predators Sabinov : FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 3:4 sn. (2:1, 0:1, 1:1, 0:0, 0:1)

 

Predátori nastúpili dnes opäť na domácej pôde, ale tentoraz už ako domáci celok. Kobylky od úvodu narazili na dobre brániaceho súpera, ktorý staval na pevnej a pozornej obrane. Predátori vyrážali do nebezpečných brejkov, ktoré kobylky nedokázali eliminovať. Vyrovnaný zápas priniesol v riadnej hracej dobe nerozhodný výsledok. Rozhodnutie o víťazovi nepadlo v predĺžení, kde sa obaja mohli tešiť z víťazstva. Rozhodovali samostatné nájazdy, kde bol úspešnejším celkom Grasshoppers.

 

Ďalšie výsledky 15. kola SALMING extraligy:

 

ŠK Dragons Ružinov Bratislava : FbO Florko Košice 8:10 (2:3, 1:3, 5:4)

 

ŠK Slávia SPU DFA Nitra : ATU Košice 7:11 (0:2, 3:1, 4:8)

 

ŠK 1.FBC Trenčín : Tsunami Stupava 9:4 (1:0, 3:2, 5:2)

 

V čele tabuľky sa udržal Grasshoppers, ktorý má pred Florkom tesný bodový náskok. Za vedúcou dvojičkou sa zoskupili dva 32 bodové celky z HurikánuATU. Majstrovský Trenčín stráca na 5 bodov na prvú štvorku. V spodnej časti tabuľky je to taktiež zamotané a každý zisk bodu znamená veľa. Ďalšie kolo je na programe už o týždeň v sobotu a nedeľu.

späť