Sabinov zvládol aj druhý súboj a mieri za prvým titulom

07.04.2019 16:51:03
Obhajkyne titulu ženskej extraligy dievčatá z Pruského sú po aktuálnom víkende sklamané. V domácom prostredí nezvládli ani jeden zápas so Sabinovom a prehrávajú vo finálovej sérii 0:2 na zápasy. Obhajoba titulu tak bude pre Považanky veľmi náročná, naopak rysuje sa historicky prvý titul pre Sabinov.

Po včerajšej skúsenosti si v dnešnom druhom finálovom súboji extraligy žien dali obhajkyne titulu veľký pozor na úvod zápasu. Pruské nedovolilo Sabinovčankám skórovať, no samotné hráčky z Považia sa rovnako nedokázali presadiť a tak išli po prvej siréne družstvá do šatní za bezgólového stavu.

Druhá tretina priniesla tri góly. Najprv sa nepodarilo premeniť trestné strieľanie hosťujúcej hráčke Lenke Cuprákovej a neskôr sa dočkali dievčatá z Pruského. Bola to Michaela Žikavská, ktorá zariadila prvý gól zápasu. Netrvalo dlho a Pruské viedlo o dva góly. Tentoraz si presný zásah zapísala Lenka Dobrodejová. „Predátorky“ dostali v závere možnosť tretej presilovej hry, ktorú využila Lenka Cupráková a znížila na 1:2 z pohľadu Sabinova. V druhej časti boli dievčatá zo Sabinova opäť nedisciplinované a mali až päť vylúčených hráčok. Na konci schytala dokonca päťminútový trest Katarína Marcinková.

Kto očakával nápor domácich v záverečnej časti bol asi sklamaný... Pruské počas presilovky spravilo viacero chýb a dve z nich hosťujúce hráčky dokonale potrestali. Najprv v oslabení vyrovnala Klaudia Robová a po nej strelecky disponovaná Cupráková dostala svoj tím do vedenia 3:2. Jedenásta minúta priniesla ďalšie dva góly hosťujúceho družstva, čo bolo rozhodujúce. Najprv skórovala Martina Stašová a po tridsiatich sekundách Klára Grossová. Posledné slovo mali domáce hráčky. Na konečných 3:5 znížila Barbora Gáborová. Nezvyčajnou perličkou vo florbale je skutočnosť, že po zápase sa podrobili antidopingovej kontrole po dve hráčky z každého družstva.

Tréner Vladimír Gábor (ŠK 98 Pruské): „Bol to v prvom rade diametrálne odlišný zápas od toho včerajšieho, pretože dievčatá hrali podstatne lepšie. O našej prehre rozhodla paradoxne naša päťminútová presilovka počas ktorej sme inkasovali dva rozhodujúce góly... To nás psychicky zlomilo a už sme sa nedokázali pozbierať. Do Sabinova cestujeme s nádejou zvíťaziť a predĺžiť sériu. Musíme si však dokázať ustrážiť štyri najlepšie hráčky súpera.“

Tréner Ján Motešický (FBC Predator Sabinov): „Prvú tretinu sme dominovali, no naše šance brankárka Pruského pochytala. V druhej časti sme zbytočne hrali dlho v oslabeniach, no prežili sme to. Nakoplo nás naše oslabenie, v ktorom sme dali dva utešené góly, čo rozhodlo.“

ŠK 98 Pruské – FBC Predator Sabinov 3:5 (0:0, 2:1, 1:4), stav série: 0:2