Sabinovské „Predátorky“ už len krok od majstrovského titulu!

12.04.2019 14:49:33
Finálová séria extraligy žien medzi Sabinovom a Pruským je zatiaľ z pohľadu výsledkov jednoznačná. Východniarky dokázali v Dubnici pred týždňom zvíťaziť v oboch zápoleniach a tak majú pred domácimi súbojmi veľkú výhodu. Sabinov je blízko k historickému úspechu, ktorým titul majstra Slovenska určite je.

Obhajkyne titulu a štvornásobné majsterky Slovenska z Pruského sú v aktuálnom finále v nezávideniahodnej situácii. Pred týždňom totiž v Dubnici so Sabinovom prehrali oba súboje. V tom prvom vysoko 4:9 a v odvete síce 3:5, no nehrajú v pohode... „Do Sabinova cestujeme naozaj v nelichotivej situácii, ale určite nie odovzdane a s porazeneckou náladou. Pokúsime sa zabojovať a sériu otočiť. Vyžaduje si to však maximálny výkon a diametrálne odlišnú hru v presilovkách a oslabeniach, ktoré boli doteraz našou najväčšou slabinou,“ povedal tréner Pruského Vladimír Gábor.

 

Vyzerá to, že Sabinovčanky odplatia Pruskému minuloročnú prehru 1:3 vo finálovej sérii, no chýba im k tomu posledný krok. Budú mať však výhodu domáceho prostredia a podporu skvelých fanúšikov. „Včera sme si dali predfinálový tréning s babami. Trošku sme si ťukli do loptičky, aby sa dievčatá nezranili. Baby mi pripravili prekvapenie na narodeniny, týmto ich pozdravujem. Zajtra očakávame plnú halu s horúcou atmosférou. Sme silnejší a skúsenejší tím ako minulú sezónu a preto môjmu tímu verím na sto percent a viem, že dievčatá do toho dajú všetko, aby sme získali majstrovský titul,“ povedal tréner Sabinova Ján Motešický.

 

Program finálových zápasov extraligy žien:

 

3. Finále – sobota 13. 4. 2019:

 

18.00 hod – FBC Predator Sabinov – ŠK 98 Pruské (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

 

4. Finále – nedeľa 14. 4. 2019:

 

14.00 hod – FBC Predator Sabinov – ŠK 98 Pruské (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

 

ZDROJ FOTO: Bohumil ŽILKA

späť