Sága: „Je to údel trestu a my sa musíme z neho poučiť.“

26.01.2016 20:06:17
V netradičnej pozícií sa počas víkendových zápasov mužskej Extraligy ocitli dvaja členovia ŠK 1. FBC Trenčín. Tréner Miroslav Sága a hráč Branislav Mitucha sa nemohli aktívne podieľať na činnosti svojho klubu.

Mitucha nemohol nastúpiť ako hráč a Sága nesmel rovnako dva zápasy koučovať svoj tím. Menovaní dostali trest od Disciplinárnej komisie SZFB za incident po extraligovom zápase v Prešove. Počas sobotného súboja v Bratislave na Hurikáne sme ich našli na tribúne sledovať počínanie ich kolegov. „Chlapci dostali pred zápasom pokyny, no neplnili ich podľa mojich predstáv. Aj preto som po úvodnej tretine narobil v šatni krik, čo pomohlo len čiastočne. Chlapci sa síce prebrali a vyrovnali skóre, no opäť sme zbytočne inkasovali,“ povedal tréner ŠK 1. FBC Trenčín Miroslav Sága. Zaujímalo nás, či už podobný trest kouč Trenčanov niekedy mal: „Zatiaľ sa mi to nestalo a verte mi, že je to nepríjemné. Nemôžete zasiahnuť do vývoja hry v daný moment. Musíte čakať celých dvadsať minút a počas prestávky sa vrátiť ku jednotlivým kritickým momentom hry,“ dodal Sága. Na tvári kouča chlapcov spod hradu Matúša Čáka bolo vidno, že doslova trpí a „dusí“ svoje emócie. „Žiadneho trénera by podobná situácia nepotešila. Žiaľ, je to údel trestu a my sa musíme poučiť, aby sa nám podobné záležitosti už v budúcnosti nestávali.“

 

V druhom súboji boli zverenci trénera Ságu v domácom prostredí úspešnejší. Podarilo sa im zdolať bratislavské ŠK Lido Prírodovedec 4:3 v samostatných nájazdoch.

späť