Sága: „Sme odhodlaní zvíťaziť!“

18.03.2015 13:56:39
Štvrťfinálová séria mužskej Salming Extraligy má pred sebou jediný duel. Domáci ŠK 1. FBC Trenčín privíta dnes od 18.30 hod FBC Mikuláš Prešov.

 

Zrejme nikto neočakával, že najlepší tím po základnej časti s najhorším postupujúcim (podľa umiestnenia v tabuľke) bude súperiť o postup do semifinále na plný počet zápasov. Je to však realita a fanúšikovia sa tak majú na čo tešiť aj počas pracovného týždňa. „Na zápas sa už tešíme a urobíme všetko pre to aby sme postúpili ďalej. Bude to znovu veľmi náročný zápas, no my budeme mať výhodu domáceho prostredia a pokiaľ našich chlapci odvedú na ihrisku maximum, môžeme byť úspešní,“ povedal slovo do bitky tréner Trenčanov Miroslav Sága.

 

Prešovčanom sa podarilo vždy v prvom dvojzápase zvíťaziť. Ak dodržia periodicitu, mali by uspieť v sérií po tretí raz a postúpiť. „Šance na postup sú v tomto prípade vyrovnané, presne tak ako skóre vyhratých zápasov. Samozrejme, že chceme v Trenčíne uspieť. Sme veľmi blízko, no podľa mňa bude veľa záležať aj na výkonoch brankárov,“ povedal hrajúci tréner prešovského tímu Martin Sikorjak. Východniarom sa dvakrát podarilo lídra tabuľky zaskočiť a prekvapiť. Je ešte možné niečo nové po toľkých zápasoch vymyslieť? „Už asi ťažko niečo vymyslieť. Poznáme sa všetci priam dokonale a jediné, čo môže priniesť zmenu, je prehodenie niekoľkých hráčov v zostave na iné posty v rôznych formáciách,“ dodal Sikorjak.

 

ZDROJ FOTO: facebook ŠK 1. FBC Trenčín

späť