SALMING extraliga pred koncom základnej časti

13.02.2014 08:50:03
Kto sa s kým stretne v play off??? Odpoveď stále nepoznáme...

Najvyššia mužská súťaž SALMING extraliga finišuje. Do samotného záveru základnej časti súťaže zostáva odohrať 22. kolo. Veľké zmeny v tabuľke aj napriek tomu môžu nastať. Niektoré kluby majú dohrávky a v hre je tak stále viac bodov. Poradie v tabuľke sa môže zmeniť a pred výberom súperov do play off sa to očakáva.

 

Víťaz základnej časti je jasný a je ním neohrozene FbO Florko Košice. Súboj o 2. až 5. miesto je zamotaný.  Hurikán, Grasshoppers, ATUFBC Trenčín majú všetko vo svojich rukách. Priami súboj o 2. miesto sa odohrá v piatok 21. februára pod mostom Lafranconi, keď na seba narazia v dohrávke 19. kola domáci Hurikán proti hosťujúcemu Grasshoppersu. Hurikán má čo svojmu súperovi vracať, keď v 8. kole na pôde Žiliny prehral 8:5. Atraktívny súboj tabuľkových susedov,  druhého s tretím pravdepodobne  rozhodne o tom kto bude na 2. mieste po základnej časti.

 

Istotu prvej štvorky nemá ani ATU Košice, ktoré má zápas k dobru. Súboj so Sabinovom a mestským rivalom Florkom prináša dve náročné prekážky. Technikom dýcha na chrbát ŠK 1. FBC Trenčín, ktorý má najvýhodnejšiu pozíciu v závere súťaže. Tri zápasy a všetky doma s tabuľkovo horšie postavenými celkami. V prípade plného bodového zisku môžu Trenčania ísť vyššie ako len na 4. miesto. Všetko bude záležať i od výsledkov súperov.

 

Teoretická šanca na play off žije i v Dubnici. Dubnické hviezdy dlho bojovali o udržanie sa v extralige. Výborný vstup do nového roku im priniesol šance na účasť v nadstavbovej časti sezóny. Prešov, ktorý je ne hrane musí získať bod v zápase so Sabinovom, aby si zahral play off. Posledný vzájomný zápas vyhral Prešov v predĺžení. Šarišania si budú chcieť svoju druhú účasť v play off poistiť víťazstvom doma.

 

S prívlastkom “extraligová“ sezóna sa lúči dvojica FBC DragonsFBK Tvrdošín. Dragons je jedným z najstarších klubov, ktorý píše extraligovú históriu od roku 2001. Dlhých trinásť sezón odohral Dragons v extralige, kde získal dva majstrovské tituly. Draci pred záverom základnej časti so ziskom 3 bodov boli jasným vypadávajúcim. Druhým zostupujúcim je FBK Tvrdošín, ktorý od 3. kola nebodoval a prehral čo sa dalo.

 

Play off sa tak nezadržateľne blíži a blíži sa i prvý výber súperov. Kto si koho vyberie, ale skôr kto si kedy bude vyberať určia najbližšie dni, kedy sa odohrajú posledné zápasy. V sobotu 22. februára 2014 sa po poslednom zápase odštartuje výber súperov.

 

FOTO: Facebook / FBC Grasshoppers AC UNIZA

späť