Semifinále play off žien je blízko.

21.03.2013 10:34:49
Nemšová, Pruské a Tvrdošín rozhodli o postupe rýchlo. Nitra sa potrápila so Žilinou.

Po tom čo mal víkend predponu štvrťfinálový, sa bude opäť meniť na semifinálový. Zmena je o to atraktívnejšia, keď sa hrá o postup do finále a boj o majstra Slovenska. Predpona semifinálový sa už tento víkend začne skloňovať sžeo nami. V semifinále máme prvé štyri tímy po základnej časti zoradené do dvojíc, ktoré ponúkajú zaujímavé zloženie. Medzi Top štvorku sa nepodarilo prekĺznuť nikomu z druhej polovice štvrťfinalistov, i keď takmer blízko tomu bola Žilina. Sezóna sa skončila už pre Žilinu, Prešov Smolník a vysokoškoláčky Hurikánu. Pohľadom na semifinálové dvojice je každému jasné, že sa bude na čo pozerať.

 

NTS FK-ZŠ Nemšová – FBK Tvrdošín

Súboj týchto dvoch tímov sľubuje pekné florbalové divadlo. Oba tímy predvádzajú florbal a po taktickej i technickej stránke sú na tom skvele. Nemšová má vykročené k zisku druhého titulu, ktorý je cieľom na Považí. V Tvrdošíne si veria,  radi by si zahrali finále na ktoré čakajú piatu sezónu. V sérii  bude rozhodovať najmä psychika a fyzické sily. Kto bude odolnejší a v závere bude mať viac síl bude víťaziť. Vzájomné súboje zo základnej časti hrajú v prospech Nemšovej za domácu remízu 8:8 a víťazstvo na Orave 4:2. Semifinále je však o niečom inom a tak sa máme na čo tešiť v súbojoch tejto dvojice, pričom môžeme konštatovať, že uvidíme malé finále.

 

ŠK 98 Pruské – ŠK Slávia SPU DFA Nitra

V Pruskom sú pri chuti a obhajoba majstrovského titulu je dobre rozbehnutá. V ceste bude stáť Nitra, ktorá sa v štvrťfinále potrápila so Žilinou. Nová séria, nový súper a nová výzva je tu pre hráčky spod Zobora. Pruské je však tím, ktorý má viacero skúsených hráčok a skúseností z dôležitých zápasov, čo hrá v prospech úradujúceho majstra. Séria bude náročná na fyzické sily. Rozhodujúcim faktorom budú presilové hry a štandardné situácie ktoré budú rozhodovať o víťazstvách v sérii.

 

Program zápasov semifinále play off žien

Sobota – 23.3. 2013

 

NTS FK-ZŠ Nemšová – FBK Tvrdošín - On Line

Začiatok o 14:30 hod. v hale: sTC Aréna Púchov,

 

ŠK 98 Pruské – ŠK Slávia SPU DFA Nitra - On Line

Začiatok o 15:00 hod. v hale: MŠH Dubnica

 

Nedeľa – 24.3. 2013

 

NTS FK-ZŠ Nemšová – FBK Tvrdošín - On Line

Začiatok o 14:30 hod. v hale: sTC Aréna Púchov,

 

ŠK 98 Pruské – ŠK Slávia SPU DFA Nitra - On Line

Začiatok o 16:00  hod. v hale: MŠH Dubnica

späť