Semifinálová stopka od švédskeho Dalenu

16.08.2014 21:55:46
Vo štvrťfinálovom súboji turnaja Czech open slovenské reprezentantky zvíťazili nad Elite Praha 4:3.

Bol to zaujímavý zápas, v ktorom dievčatá dvakrát viedli. Necelé tri minúty pred koncom však Pražanky otočili na 3:2. Slovenky sa nevzdali a dvomi gólmi v rozpätí necelej minúty rozhodli o svojom víťazstve a postupe do semifinále. „O hre Elite Praha sme vedeli, že predchádzajúce zápasy hrali obranný systém s rýchlymi protiútokmi, ktoré im vychádzali, čo sa nám v samotnom zápase potvrdilo. Tretí gól súpera sme si prakticky dali sami. Aj v tej chvíli som dievčatá povzbudzoval a vravel im, že na to majú a že si musia veriť. To, čo sme si nakreslili pred power play, dievčatá do bodky zahrali a vyrovnali. Keď sme si už mysleli, že zápas sa rozhodne na nájazdy, spoluprácu sestier Hudákových zakončila Paulína a zvíťazili sme. Skladám babám poklonu, že to nevzdali. Slovenské dievčatá hrajú s obrovským srdcom a to je veľmi dobre,“ skonštatoval tréner Martin Řehák.

 

V semifinálovom zápase sa po druhý raz stretli so švédskym IBK Dalen. V skupine naše reprezentantky prehrali vysoko 1:7 a tak mali čo svojim súperkám oplácať. Žiaľ, nepodarilo sa a takmer identický konečný výsledok 1:6 je pre dievčatá trochu krutý. „Švédky sú o poschodie vyššie než my. Oproti prvému vzájomnému zápasu sme hrali útočný, aktívnejší florbal, no súperky z desiatich našich chýb potrestali gólom šesť a my z piatich len jednu a v tom je podstatný rozdiel. Získali sme bronzové medaily, čo je obrovský úspech slovenského florbalu,“ dodal právom spokojný kouč Řehák.

 

IBK Dalen si zajtra vo finále tohto ročníka Czech open v ženskej kategórií Elite zahrá proti krajankám Pixbo Wallenstam IBK, ktoré v semifinále zdolali 1. SC Vítkovice Oxdog 2:1 po samostatných nájazdoch.

späť