Seniorská reprezentácia mužov s novým trénerom zaháji prípravu v Lotyšsku.

09.08.2013 14:30:51
Českého kormideĺníka na lavičke slovenskej reprezentácie mužov strieda slovenský tréner.

Slovenská reprezentácia mužov odštartuje prípravu na bratislavskú kvalifikáciu MS 2014 vo Švédsku za hranicami. Slováci sa vo Vidzeme's Olympic Centre počas 12. – 15. septembra 2013 stretnú s Nemeckom, Poľskom, Estónskom a domácim Lotyšskom. Na úvod prípravy čaká Slovákov kvalitná štvorzápasová previerka. V nahustenom programe budú mať Slováci možnosť preveriť silu Estóncov, skupinového súpera v boji o postup na MS 2014.

 

Slovenskú reprezentáciu v Lotyšsku už nepovedie Jan Holovka, ktorý so seniorským výberom po 8. mieste na MS 2012 vo Švajčiarsku skončil. Vedenie SZFB dalo dôveru domácemu trénerovi. Reprezentačný A tím mužov povedie Miroslav Sága.

 

Tréner so skúsenosťami v mládežníckych reprezentáciách pôsobil najskôr v úlohe asistenta trénera Dušana Ondruša na MS juniorov vo Švajčiarsku 2007. Následne prevzal úlohu hlavného trénera v ďalšom cykle juniorskej reprezentácie s účasťou na MS vo Fínsku 2009. Mladí Slováci na oboch majstrovstvách sveta skončili zhodne na 7. mieste. Po tom čo sa vzdal viesť juniorský výber Slovenska, výrazne pomohol svojim trénerským umením v klube ŠK  1. FBC Trenčín. Na klubovej úrovni sa ako tréner tešil od roku 2005 zo zisku štyroch titulov majstra Slovenska v extralige mužov. Zlato získal i štyri krát po sebe aj medzi juniormi a taktiež spolu so svojimi zverencami  tri krát prvenstvo v 1. lige mužov.

 

„Ponuka viesť národný tým prišla zo strany prezidenta zväzu Daniela Graneca. Dlhšie som ju zvažoval. Keďže nemáme už veľa času na prípravu, rozhodol som sa jeho ponuku akceptovať. Verím, že budem mať šťastnú ruku spolu s mojim realizačným týmom na výber kvalitných hráčov a vytvorenie po každej stránke silného kolektívu. Chceme dosiahnuť úspech v podobe postupu z kvalifikácie na MS, ktorá bude na Slovensku.“ rozrozprával sa nový tréner seniorskej reprezentácie Miroslav Sága.

 

„Uvažujeme ešte nad krátkym zrazom v Trenčíne pred odchodom do Lotyšska. Uvidíme či nájdeme priestor na reprezentačný zraz. Do realizačného týmu máme záujem získať aj skúseného, úspešného trénera z Česka, ktorý by mal byť poradcom slovenskej reprezentácie mužov.“ načrtol svoje trénerské plány nový kormidelník slovenskej florbalovej reprezentácie.

 

Program herného sústredenia v Lotyšsku

 

Štvrtok, 12.09.2013                                                                           

20.00 hod.      Slovensko – Lotyšsko

 

Piatok, 13.09.2013

17.00 hod.      Slovensko - Estónsko

 

Sobota, 14.09.2013

20.00 hod.       Poľsko - Slovensko

 

Nedeľa, 15.09.2013

13.00 hod.       Slovensko - Nemecko

 

Novému trénerovi aj celému realizačnému tímu, želáme veľa šťastia v ceste do švédskeho Göteborgu na majstrovstvá sveta mužov 2014.

späť