Sereď s prvým víťazstvom, Žltý Sneh zvyšuje náskok

03.12.2018 18:01:38
V Seredi sa počas víkendu oslavovalo prvé víťazstvo v sezóne, ktoré prišlo až v zápase dvanásteho kola. Sereďania zdolali Raptors 6:5. Suverénnym lídrom prvej ligy je aj naďalej Žltý Sneh Košice, ktorý opäť v oboch prípadoch zvíťazil a keďže druhý Púchov zaváhal v Trnave, Východniari získavajú čoraz väčší odstup, ktorý je už osembodový...

Žltý Sneh zvládol doma ďalšie dva zápasy, v ktorých prekonal Detvu 9:3 a Partizánske 10:7. Chlapci z Partizánskeho sa veľmi snažili uspieť a ešte v polovici zápasu vyhrávali 4:3, no Košičania výsledok otočili. Druhý Púchov nemal jednoduchých súperov. V sobotu si doma Považania poradili so Skalicou, ktorú zdolali 11:6, no včera v Trnave nedokázali bodovať a prehrali 5:8. „Skalica hrala veľmi dobre, ale boli sme na nich na sto percent pripravení. Vedeli sme, čo od nich čakať a chalani plnili všetky pokyny. Navyše opäť nám fantasticky zachytal Tomáš Velčovský. Čo sa týka Trnavy, dve tretiny sme boli lepší. Trnavčania sa iba sporadicky dostávali do šancí, ale keď v nich boli, tak boli veľmi nebezpeční. V tretej tretine sme úplne vybuchli po sporných rozhodnutiach jedného z rozhodcov. Tým samozrejme nechcem uberať na kvalite Trnavy, ktorá je obrovská a vyhrať si asi zaslúžila po výkone v poslednej časti. Trnave blahoželám a ďakujem im a taktiež Skalici za krásne zápasy,“ zhodnotil tréner FBK Púchov Peter Hinka.

Z prvého víťazstva v sezóne sa tešili v sobotu v Seredi. Chlapci vyhrali 6:5 nad FBK Raptors, no včera z neba spadli opäť na zem a prehrali so Sabinovom 1:10. Posledné miesto však zatiaľ neodvrátili. „Som rád, že sa naplnila naša prognóza z posledného vyjadrenia, že získame prvé body do konca kalendárneho roku. Jedným dychom však treba dodať, že ani jeden tím nepodal oslnivý výkon. Skôr sa dalo hovoriť o jednotlivcoch. Ale samozrejme sa získaným bodíkom veľmi tešíme. Čo sa týka Sabinova, ten sa zlepšuje rýchlo a nepatrí na záchranárske pozície. Každopádne za stavu 0:2 sme si počas našej presilovky urobili päť minútovú oslabovku. To je veľký luxus, ktorý si ako nováčik nemôžeme dovoliť,“ povedal kapitán ICE Players Sereď Ondrej Balák.

Sabinov má aj naďalej kolísavé výkony, pretože deň pred výhrou v Seredi prehrali „Predátori“ 4:5 so „Žochármi“ v Topoľčanoch. Partizánske malo tiež lepší zvyšok soboty po víťazstve 9:6 v Michalovciach. Tie pustili perie aj vo včerajšom súboji s Detvou, lebo prehrali vysoko 3:15. Topoľčanci si napravili chuť domácou výhrou 12:4 nad Raptorsom.