Séria sa znovu presťahuje na Považie

16.03.2014 18:36:14
Nitra vrátila Pruskému požičané a tak je séria znovu vyrovnaná.

Pruské s mečbalom

ŠK Pruské 98 naklonilo misky finálových váh na svoju stranu. V treťom semifinálovom dueli majster zvíťazil 6:3 a v sérií viedol 2:1.ŠK Slávia SPU DFA Nitra musela nastúpiť v Topoľčanoch. Hracia plocha, aj podľa slov Zuzany Šponiarovej, paradoxne, viac sedela hostkám.

„Dnes sa hralo v Topoľčanoch, kvôli obsadenosti nitrianskych hál a ukázalo sa, že nám viac vyhovovalo užšie ihrisko, ako domácim. Zápas sa niesol v rýchlom tempe s peknou kombináciou na oboch stranách. Nitrianky nastúpili vo väčšom počte, ako v prvých 2 zápasoch, čo sčasti ovplyvnilo aj tempo hry, povedala reprezentantka Slovenska.

Prvý gól padol po brejku Nitry, keď obrana zabudla na osamotenú Trnkovú, ktorá dávala do prázdnej. V druhej tretine sme nezačali dobre, keď sme inkasovali 2 góly, ktorých autorkou bola opäť produktívna Trnková. Avšak Pruské sa prebralo, za minútu trikrát naplo sieť a otočilo stav na 4:3 vo svoj prospech.

V tretej tretine súper otvoril hru kde ponúkal veľa príležitosti a voľný priestor, z ktorých sme si vytvorili gólové šance, z ktorých padli dva góly. Záver sme si dokázali ustrážiť a neinkasovať. Najlepší zápas v tejto sérii z našej strany.  Zajtra chceme sériu ukončiť a radovať z postupu,“ nechala sa počuť Šponiarová.

"Pre veľa zranených hráčok sme museli siahnuť na železné rezervy – sestry Čerňanové. Veronika a Kristína (vydatá Machová) hrali s niektorými súčasnými Nitrianskymi hráčkami v sezóne 2005/2006 za vicemajstra Strikes Sereď. Teraz sa aktívne venujú hokeju, ale na florbal a na bývalé spoluhráčky nezanevreli. V treťom semifinále sme ich hneď postavili a musím uznať – zahrali výborne! Naša nestarnúca Trnková vie nielen prihrávať, ale aj zakončovať – svojim hetrikom nás poslala do vedenia. Za nesústredenosť a nezodpovednosť obrany nás Považanky riadne vytrestali, z čoho sa už naše hráčky nepreniesli aj pri zvýšenom tlaku nedokázali zmazať dvojgólový náskok súperiek," zhodnotil situáciu v nitrianskom tíme vedúci družstva Marián Janega.

Nitra v nervydrásajúcom dueli úspešnejšia

Po pár hodinách regenerácie si PruskéNitra prekrížili hokejky znova. Súperky si nič nedarovali a rozhodcovia, s ktorými nebol príliš spokojný tréner hostiek Vladimír Gábor, mali čo robiť aby uhasili vzplanuté vášne na oboch stranách.

Preťahovanú o každý gól nakoniec vyhrala ŠK Slávia SPU DFA Nitra po výsledku 7:6. séria sa tak sťahuje znovu na Považie.

"

Ťažko hodnotiť zápas, ktorý sme chceli vyhrať a bohužial to skončilo naopak. Prvú tretinu sme sa ujali vedenia a súpera sme bezpečne ustrážili. V druhej tretine sme bohužial urobili množstvo chýb, ktoré súper potrestal. V tretej tretine sa nám rýchlo podarilo otočiť stav, ktorý sme neudržali a v závere v oslabení inkasovali rozhodúci gól stretnutia.“ zhodnotil štvrtý zápas tréner ŠK 98 Pruské Vladimír Gábor.

Čo to povedal aj na dresu mužov s píštalkou. „Hrali sme 4 oslabenia a boli proti nám nariadené 3 trestné strieľania. Záverečný gól padol po evidentnej hre súpera na zemi. Nechcem to rozmazávať, ale nezávislý pozorovateľ si môže vďaka huste.tv spraviť vlastný názor," nešetril kritikou Gábor.

"Štvrtý zápas s Pruským bol hlavne psychicky náročný! Keď sme si chceli udržať nádej – museli sme vyhrať. Súperky nám odskočili na 3-1, ale zodpovedným nasadením sme výsledok otočili! Potom to bolo ako na hojdačke – oba tímy sa striedali vo vedení. Aj napriek veľa gólom v zápase sa v oboch bránkach zaskveli naša Stredanská Veronika ako i hosťujúca Krištofová Karolína. Záver stretnutia lepšie zvládli naše hráčky – za čo im touto cestou ďakujem! Vydretým víťazstvom sa postarali – že je o finálovej postupke boj stále otvorený," vyhlásil Janega.

Tretí zápas je na programe už budúci týždeň.