Severská výzva pre Slovensko štartuje už dnes.

28.01.2014 23:50:49
Kvalifikácia o postup na MS začína už dnes

 

O necelých dvadsať hodín sa v bratislavskej HANT aréne rozkrúti kolotoč kvalifikačnej skupiny EUR 2. Domáci budú hostiť Belgicko, Srbsko, Estónsko a majstrov remesla zo Švajčiarska. Organizátori veria v divácku podporu hráčov s dvojkrížom na hrudi. Slovensko sa v neľahkej konkurencii pokúsi obsadiť jednu z dvoch postupových miesteniek na majstrovstvá sveta, ktoré sa v roku 2014 uskutočnia vo Švédsku.

 

Na tridsať krajín z Európy, Ameriky, Ázie i Oceánie čaká presná polovica miesteniek na šampionát. Úspešných kvalifikantov doplnia organizátori - domáci Švédi. Slovensko sa pokúsi prebojovať na druhý svetový šampionát v domácom prostredí. V európskych kvalifikačných skupinách je kľúč k postupu neúprosný- víťazi a tímy na druhých miestach postupujú priamo, ktoré ešte doplnia dvaja najlepší na tretích miestach.

 

Nový model kvalifikácie, ktorý zaviedla IFF, zaraďuje do kvalifikácie všetky tímy. Vďaka tomuto systému v Bratislave uvidíme Švajčiarsko, ktoré patrí medzi svetovú špičku.

Slováci majú dobré šance na to, aby sa vo vyrovnanej konkurencii presadili. V HANT aréne je už všetko pripravené na štart kvalifikácie. Prídite podporiť chlapcov s dvojkrížom na hrudi na ich domácej ceste a vytvorte im skvelú atmosféru.

 

Lístky si je možné zakúpiť na www.predpredaj.sk

 

Tí, ktorí fandia našim, no sú Bratislave vzdialení si môžu florbalové súboje pozrieť aj na webe www.huste.tv., ktorá každý zo zápasov prinesie v priamom prenose.


späť