Severská výzva pre slovenský mládežnícky florbal.

03.01.2013 12:42:22
Slovenskí mladíci si to v úvode roka namierili na sever.

Na úvod roka sa dva slovenské tímy predstavia na severských ihriskách. Možnosť získať nové skúsenosti a naučiť sa robiť florbal využili kluby Snipers Bratislava a ATU Košice. Oba celky sa predstavia už na spomínanom severe. Každý však cestuje na iné miesto a do inej krajiny.

 

Snipers Bratislava sa predstaví už dnes v premiérovej účasti na Gothia Innebandy Cup. Mladíci Snipersu majú za sebou náročnú cestu a prípravné zápasy s českými súpermi v mieste dejiska. Dve kategórie B 14B 16 budú reprezentovať Slovensko v krajine majstrom sveta vo florbale. Starší chalani v kategórii B 16 narazia v základnej skupine na švédske tímy Malmhaug KFUM, Västerås IBS Ungdom, Kålltorp Warriors. Mladšia B 14 si sily zmeria v základnej skupine tiež z čisto švédskymi celkami Stanstad, IK, Capricorn IC, Lindås Waves IBK 2. Účinkovanie Snipers Bratislava na Gothia Innebandy Cupe môžete sledovať priamo na oficiálnej stránke turnaja TU.

 

 

Druhým celkom ktorý bude reprezentovať bielo-modro-červenu trikolóru s dvojkrížom na hrudi je ATU Košice. Mladí úspešní ATUčkari, víťazi prestížneho Prague Games sa predstavia tentoraz na ďalšom prestížnom mládežníckom turnaji vo Fínsku. V hlavnom meste krajiny tisícich jazier sa koná Helsinki Floorball Cup 2013. Mladí ATUčkari narazia v základnej A skupine na Steelers Platinum. V minulom ročníku HFC 2012 skončil mladí Fíni druhý, tak ako i na Prague Games 2012, keď v Prahe ich o zlato pripravili chalani ATU. FC Tuusula Valkoinen, VSS Musta sú dva zostávajúce celky zo základnej skupiny. Účinkovanie ATU Košice na Helsinki Floorball Cup 2013 môžete sledovať priamo na oficiálnej stránke turnaja TU.

 

 

Držíme palce našim zástupcom a prajeme vydarenú premiéru.

 

 

späť