ŠH v Tvrdošíne zažila skvelý zápas zo šťastnejším koncom pre domáce

22.03.2014 23:35:24
Nitra dokázala trikrát zmazať vedenie súpera, no v predĺžení rozhodla Hutirová.

Prvý duel finále ženskej extraligy, ktorý hostila výborne zaplnená ŠH hala v Tvrdošíne, lepšie zvládli Oraváčky, ktoré tak v sérií vedú 1:0. ŠK Slávia SPU DFA Nitra aj napriek bojovnej hre a nezlomnej odolnosti sklonila hlavu po góle v predĺžení, ktorým Hutirová stanovila na konečných 8:7.

 

Úvod duelu patril domácim hráčkam. Tie sa do súperiek z pod Zobora zahryzli a gólmi Moniky a Zuzany Stredanských viedli 2:0. Nitriankam trvalo, kým sa z dvoch gólov v rýchlom slede spamätali. Po dvoch asistenciách Petry Kňažkovej a góloch Moniky Trnkovej  a Kataríny Dugovičovej  sa začínalo odznova. Vlastným gólom Nitry sa FBK Tvrdošín dostal do vedenia, ktoré však pred prvou sirénou zrušila Dugovičová.


Druhá tretina nebolo príliš bohatá na góly. Dôvodom bolo hlavne to, že hráčky triafali z dobrých pozicií mimo svätyne. Gólový pôst pretrhli domáce hráčky, konkrétne Veronika Paňková Michaela Ješšová. Druhá tretina tak skončila za stavu 5:3.

 

V tretej tretine na domáce hráčky, hnané výborným publikom dopredu, doľahla nervozita z dobre rozohratého zápasu. Skúsenejšie hráčky Nitry to vycítili a náležite aj potrestali. V priebehu troch minút sa trafili Trnková, Dugovičová a domáca kapitánka Romana Janegová. Domáci kouč na nič nečakal a vzal si time-out. Nitra si vedenie dlho neužila, keď po prihrávke na os ihriska vyrovnala Milota Hutirová. A aby toho nebolo málo, hneď na to sa presadila Alžbeta Ďuríková a otočila skóre na 7:6 pre domáce. Vlajku po rýchlo inkasovaných góloch ako správna kapitánka zdvihla Janegová a tak sa v ŠH v Tvrdošíne prvýkrát v play-off predlžovalo.

 

Na hráčkach oboch tímov bolo cítiť dôležitosť tohto stretnutia. Po úvodnej oťukávačke to však viackrát horelo pred bránkou Pilšákovej, ktorá však zmarila niekoľko šancí hostiek. Podobne sa darilo i "domácej" brankárne Nitry Stredanskej, ktorá však na nechytateľnú strelu pod brvno od Hutirovej nedosiahla a tak sa z víťastva v zápase radovali domáce hráčky po výsledku 8:7

 

"Odohrali sme dobrý zápas, vedeli sme do čoho ideme. Bola tu silná atmosféra. Dievčatá, ktorým sme prízvukovali, že to bude ťažký boj, sa vždy vzchopili, vždy zabojovali. Dovolím si tvrdiť, že sme v niektorých častiach hry boli lepším tímom. Chýbal nám kúsok šťastia. Diváci musia byť spokojní, bol to skvelý duel. Gratulujem súperkám," povedal tréner hostiek Vladimír Buch.


"Je to playoff, je to o štastí. Bojovali sme, nechali sme tam všetko. Mali sme veľa šancí, no nepremenili sme ich. Musíme zapracovať na zakončení, inak to nepôjde. Nerobili sme veľa chýb, no ktoré sme urobili domáce hráčky potrestali. Keby sme využili naše šance, výsledok by zrejme vyzeral inak," nechala sa počuť hosťujúca kapitánka Romana Janegová.


"Celý zápas bol z našej strany nervózny, vieme hrať lepšie. Nevedeli sme sa zo stresu dostať. Po vyrovnaní sme sa trápili. Poniektoré hráčky hrajú takýto dôležitý duel prvýkrát v kariére a tie skúsenosti tam citeľne chýbajú. Baby si tým musia prejsť, musia odohrať veľa vypätých duelov, aby ich načerpali," vyhlásil domáci kouč Michal Cvanciger.

 

"Duel bol dramatický. Veľmi nám pomohol náš siesty hráč- fanklub," pochválila domácu kulisu  Monika Stredanská a dodala: "Nakonci sme sa hecli a podarilo sa to. Musíme sa naučiť byť pokojné na ihrisku, aby to išlo do budúcna lepšie."


Druhý zápas je na programe zajtra o 12:30 v ŠH v Tvrdošíne.

 

 

    

späť