Siheľský je nespokojný s výkonmi i umiestnením Snipers

30.04.2020 09:34:38
Florbalisti Snipers Bratislava nedokázali v predčasne ukončenom ročníku nadviazať na premiérovú sezónu v extralige mužov a neprebojovali sa medzi najlepších osem tímov. O tom, že sa v play-off nepredstavia bolo rozhodnuté už zopár kôl pred koncom základnej časti. Na druhej strane sa Bratislavčania pohodlne udržali medzi elitou a nemuseli pomýšľať na boje o záchranu. Sezónu zhodnotil tréner Dárius Siheľský.

„Súťažnú sezónu 2019/2020 hodnotím z pohľadu A-družstva mužov klubu Snipers Bratislava za pomerne neúspešnú. Výsledkovo a ani herne sme sa ani zďaleka nepriblížili k predsezónnym cieľom. Jediným pozitívom je, z môjho pohľadu, to, že sa počas nevydarenej súťažnej sezóny vykryštalizovali noví lídri kolektívu,“ povedal Dárius Siheľský pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB).

 

Najvyššiu súťaž mužov hrajú aktuálne tri mužstvá z hlavného mesta Slovenska, vlani ich bolo ešte o jedno viac. Hurikán však v ročníku 2018/2019 obsadil poslednú priečku a s extraligou sa rozlúčil. Tento rok si miestenku v play-off vybojovali Tsunami Záhorská Bystrica a ŠK Lido, pre Snipers sa priestor neušiel. Je v Bratislave vôbec dostatok kvalitných florbalistov, aby do play-off pravidelne postupovali všetky tri extraligové kluby? „Na túto otázku nedokážem odpovedať, nakoľko ja osobne si nevšímam iných hráčov, ako hráčov klubu, v ktorom aktuálne pôsobím,“ krčil plecami kouč „snajperov“.

 

Siheľský vedie Snipers od ich vstupu medzi národnú elitu. Kým po premiérovej sezóne bol spokojný, teraz toľko dôvodov na radosť nemal. Na druhej strane však dlhodobo deklaruje, že jeho hlavnou ambíciou je hrať atraktívny florbal. Bude stáť na lavičke „snajperov“ aj v ročníku 2020/2021? „Na túto otázku ešte nepoznám odpoveď, všetko je v rukách vedenia klubu Snipers Bratislava, aktuálne som, ako sa hovorí, na ‚voľnej nohe‘.“

 

Na toto vyjadrenie nadviazal aj pri odpovediach na otázky ohľadom štartu letnej prípravy, či pohybov v kádri. „Príprava sa začne pravdepodobne v máji, ale detaily pozná vedenie klubu Snipers Bratislava. Nejaké odchody boli hlásené už na konci minulej súťažnej sezóny, ale pohyby hráčov nepoznám, tie takisto pozná len vedenie klubu,“ uzavrel predseda Komisie vzdelávania a talentovanej mládeže SZFB.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: Michal TARABÍK

späť