Siheľský: „Niektoré hráčky berú florbal ako činnosť v CVČ...“

18.01.2019 07:00:07
Extraliga žien prinesie počas víkendu viacero zaujímavých zápolení. Obhajkyne majstrovského titulu hostia v Dubnici aktuálneho lídra Kysucké Nové Mesto, ktoré navyše v nedeľu odohrá druhý náročný duel v Nemšovej. Bojovať sa bude aj na spodných priečkach tabuľky.

Pruské odohrá dva domáce duely a hneď zajtra sa pokúsi výhrou bodovo priblížiť k súčasným líderkám z Kysúc, ktoré doposiaľ neprehrali v riadnom hracom čase. Na druhý deň pricestujú do Dubnice dievčatá z Oravy. „Jednoznačne je naším cieľom v oboch domácich zápasoch zvíťaziť. Bude to veľmi ťažké, Kysuce okrem súboja s nami ešte neprehralo a pravdepodobne vyhrá základnú časť. Proti Tvrdošínu sme favoritom, ale bude záležať, v akej zostave súper príde,“ povedal tréner Pruského Vladimír Gábor.

 

Na Spiš mieria vicemajsterky zo Sabinova a tento duel bude mať trochu zvláštnu príchuť. Dve z hráčok Kométy hosťujú v družstve „Predátoriek“ a tak sa stretnú proti svojim bývalým spoluhráčkam. Spišiačky budú nielen oslabené o svoju najproduktívnejšiu hráčku Kláru Grossovú, ale nezahrá si ani Sára Adamcová, ktorá nám k zápasu povedala nasledovné: „Dievčatá čaká ťažký súboj, v ktorom nemáme vysoké očakávania. Baby si chcú hlavne osvojiť nové zloženie formácii a podať čo najlepší výkon. O tom, že Klára Grossová a Katarína Marcinková pôjdu na hosťovanie do Sabinova sme vedeli už dlhšie, takže to berieme v pohode. Ja si zápas zo zdravotných dôvodov bohužiaľ nezahrám, no prídem sa celkom určite pozrieť.“

 

Michalovciam sa v predchádzajúcom kole podarilo vyhrať nad posledným Prešovom a Eastern Wings má ešte možnosť vyhnúť sa baráži a dobehnúť oslabenú Spišskú Novú Ves, ktorá je na ôsmom mieste tabuľky. Východniarky sa predstavia v Bratislave proti Hurikánu a zahrajú si aj v Nitre. „Pravdepodobne sa baráži už nevyhneme. Pre účasť v play-off musí totiž zabojovať celé družstvo a nie len päť, či šesť hráčok, pre ktoré má florbal jednu z najvyšších priorít. Mrzí ma, že pevné jadro družstva dopláca na prístup ostatných hráčok, ktoré to berú ako aktivitu Centra voľného času... V každom prípade super môže byť ešte v horšom stave ako my a teda šanca na dobrý výsledok tu stále je,“ povedal tréner Michaloviec Dárius Siheľský.

 

Program zápasov extraligy žien:

 

15. kolo – sobota 19. 1. 2019:

 

14.00 hod – FbK Kométa Spišská Nová Ves – FbC Predator Sabinov (ŠH, Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

16.00 hod – ŠK 98 Pruské – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

16.40 hod – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – Eastern Wings Michalovce (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

17.00 hod – NTS FK-ZŠ Nemšová – FbK Tvrdošín (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

19.00 hod – Slávia Nitra – FBC Mikuláš Prešov (MŠH, Dolnočermánska, Nitra)

 

16. kolo – nedeľa 20. 1. 2019:

 

11.00 hod – Slávia Nitra – Eastern Wings Michalovce (MŠH, Dolnočermánska, Nitra)

11.40 hod – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FBC Mikuláš Prešov (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

13.00 hod – ŠK 98 Pruské – FbK Tvrdošín (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

15.30 hod – NTS FK-ZŠ Nemšová – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

 

ZDROJ FOTO: Róbert PAŽITNÝ

späť