Sikorjak z Prešova: „Nevedeli nás zastaviť, skúsili to s koronou“

26.05.2020 17:59:51
Florbalisti klubu FBC A4ka Mikuláš Prešov obsadili v základnej časti sezóny 2019/2020 siedme miesto. Znamenalo to to, že po ročnej odmlke sa tešili na súboje v play-off, no napokon z toho nič nebolo. Martin Sikorjak v rozhovore prezradil aj dva zaujímavé pohyby smerom von z kádra.

„Sezóna mala pre nás dve rôzne časti. Prvá polovica bola o takom hľadaní a zosúladenia sa v mužskom tíme, nakoľko sme mali nového trénera, pár staronových hráčov, a snažili sme sa do tímu zapracovať mladíkov z juniorky alebo dorastu. Osobne si myslím, že tréner a aj hráči odviedli kus dobrej a poctivej práce, čo sa začalo odzrkadľovať v druhej polovice sezóny, keď z posledných zápasov sme nevyhrali len s najlepším tímom uplynulej sezóny z Trenčína. Získali sme najviac bodov v histórii klubu v extralige a mali sme nakročené aj k väčšiemu úspechu,“ povedal pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB) Martin Sikorjak, viceprezident FBC A4ka Mikuláš Prešov a kapitán mužského družstva v jednej osobe.

 

Ako správne uviedol, Prešov bol ku koncu sezóny nezastaviteľný a obral o body aj viacerých favoritov z hornej polovice tabuľky. O to viac východniarov mrzelo, že sa play-off tento rok pre koronavírus neuskutočnilo. Prešovčania mali vo štvrťfinále zápoliť s Nižnou, ktorú v 20. kole základnej časti v závere februára zdolali 8:5. „Samozrejme, na play-off sme sa všetci po ročnej odmlke tešili ako malé deti. Atmosféra v tíme bola úžasná, všetci sme sa tešili na 4-5 zápasov proti Nižnej, ktoré by boli určite ozdobou play-off pred skvelými divákmi na oboch stranách. Žiaľ, druhá polovica sezóny nám asi išla tak dobre, že nás nešlo zastaviť, tak to skúsili s koronou a vyšlo im to,“ vyhlásil odľahčene niekdajší reprezentant SR.

 

Hráči z tretieho najväčšieho mesta na Slovensku majú momentálne od florbalu voľno. „Chystáme ešte spoločné ukončenie sezóny a potom sa začneme pripravovať na nový ročník. Oficiálny začiatok letnej prípravy bude, myslím, začiatkom júla. Sadneme si s trénerom a naplánujeme to tak, aby sme boli pripravení na štart novej sezóny.“

 

Prešov bude v sezóne 2020/2021 minimálne bez dvojice hráčov, ktorá v predčasne ukončenom ročníku nakombinovala dovedna rovných 100 bodov. „Oficiálne máme zatiaľ ohlásené odchody Šimona Leška do Brna a Alexandra Boryho do Helsínk, obaja kvôli skole. Veľmi radi zapracujeme našich mladíkov do tímu a už priebežne komunikujeme aj s pár hráčmi, ale to si ešte, samozrejme, necháme pre seba,“ uzavrel Sikorjak.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: FBC A4ka Mikuláš Prešov

späť