Sila Skalice stúpla, nastúpi už aj strelec Mráz

10.02.2017 12:40:45
Na extraligu mužov sa fanúšikovia florbalu môžu vybrať už dnes. Lokalita však nie je úplne ideálna, pretože devätnáste kolo otvárajú predohrávkou Skaličania so žilinskými „Kobylkami.“ Tento dôležitý súboj pre oba tímy sa odohrá v českej obci Lužice.

„Ešte stále hráme skôr o záchranu, než o účasť v play off a týmto vzájomným súbojom so Žilinou chceme definitívne potvrdiť našu účasť v extralige aj pre nasledujúcu sezónu. Dnešní súperi majú mladý tím, no zápas to bude veľmi náročný. Sme radi, že konečne nastúpime v kompletnom zložení a teda už aj s uzdraveným kanonierom Lukášom Mrázom, ktorý nám chýbal dlhé tri mesiace. Verím, že spoločne podáme výkon hodný účastníka play off,“ povedal pred dôležitým stretnutím tréner FBC Skalica Tomáš Vaško. „Kobylky“ sú na tom podstatne horšie. Namiesto play off myslia intenzívne na záchranu a chceli by sa vyhnúť aj baráži. „Skaličania majú kvalitný a bojovný tím, ktorý síce nehrá príliš florbalovo, no sú dobrí na lopte. Chceme sa vyvarovať chýb, ktorých sme sa dopustili v domácom zápase a ten sme prehrali 3:5,“ povedal hrajúci tréner FBC Grasshoppers Žilina Marián Galovič. Cez dnešného protivníka a predovšetkým so Žltým Snehom Košice pôjde Žilinčanom o všetko. Okrem týchto súperov ich čakajú ešte dva náročné duely na ihriskách Záhorskej Bystrice a majstra ATU Košice. „V súbojoch s papierovo slabšími súpermi je vyšší predpoklad úspechu a hlavne sú to takzvané šesťbodové zápasy, pretože sme do záchrany namočení všetky tri družstvá. Paradoxne si myslím, že nemáme prečo hádzať flintu do žita ani s favoritmi. Hrali sme s obomi vyrovnané stretnutia, čiže šanca na úspech je tu vždy,“ dodal Galovič.

 

Zaujímavý súboj sa chystá aj v Stupave. Domáce Tsunami Záhorská Bystrica, ktoré je aktuálnym lídrom extraligy, privíta tretí FBK AS Trenčín. Chceme určite vyhrať a tým pádom si zvýšiť náskok a upevniť si prvé miesto v tabuľke! Budeme v plnej sile a veľmi sa tešíme na Trenčín, no zároveň dúfame, že im vrátime prehru. Od prvého zápasu s AS sme toho ešte dosť upravili, viac sme si osvojili systém a formácie sa nám takisto začínajú zohrávať, takže verím, že podáme dobrý výkon a predĺžime našu víťaznú šnúru,“ povedal hráč Tsunami Martin Kubovič. Tsunami je momentálne v úlohe favorita. Aj preto budú Trenčania zrejme viac opatrnejší. „Bude to náročný zápas, počas ktorého si budeme musieť ustrážiť ich dobre hrajúcu prvú päťku a druhej streliť nejaký ten gól. Chceme hrať našu hru a aby sa domáci prispôsobili nášmu štýlu, ktorý je pre nás vyhovujúci. Ak sa nám toto podarí, môžeme pomýšľať na úspech,“ povedal kapitán a hrajúci tréner FBK AS Trenčín Juraj Matejka.

 

V Košiciach sa odohrá „malé“ derby medzi domácim FBO Florko Košice a nováčikom Žltým Snehom. Slovenský vicemajster sa stále nevzdáva myšlienky obsadiť štvrté miesto po základnej časti a na to potrebuje vyhrať. Posledný Žltý Sneh nechce z ligy vypadnúť a potrebuje body ako soľ...

 

Miestenku do play off si chce udržať aj bratislavský iClinic VŠK FTVŠ, ktorý má v domácom súboji proti FBC Mikuláš Prešov ideálnu príležitosť bodovať a predbehnúť svojho súpera. Na Oravu cestuje bratislavské ŠK Lido, ktoré má rovnako starosti so záchranárskymi prácami.

 

Program Extraligy mužov:

 

Predohrávka 19. kola – piatok 10. 2. 2017:

 

19.30 hod – FBC Skalica – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH U stadionu, Lužice, ČR)

 

19. kolo – sobota 7. 1. 2017:

 

16.00 hod – iClinic VŠK FTVŠ Lafranconi UK – FBC Mikuláš Prešov (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

17.00 hod – TJ A-FbO Nižná – ŠK Lido Prírodovedec (MŠH, Školská, Tvrdošín)

17.30 hod – FbO Florko Košice – Žltý Sneh Košice (Multihala, Alejova, Košice)

18.00 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – FBK AS Trenčín (ŠH ZŠ kpt. J. Nálepku, Školská 2, Stupava)

Zápas FK ATU Košice – ŠK 1. FBC Trenčín (6:5 sn) predohrali.

späť