ŠK Slávia SPU DFA Nitra druhým finalistom ženskej extraligy

21.03.2014 10:20:15
V rozhodujúcom piatom dueli gólmanky inkasovali dovedna sedemnásť gólov.

 Séria medzi ŠK 98 PruskéŠK Slávia SPU DFA Nitra nenašla víťaza ani po štyroch stretnutiach. Oba celky doma raz zvíťazili a raz odišli ako porazené. Dramatická séria dnes vyvrcholila v ŠH v Dubnici nad Váhom.

 

Prvé dejstvo malo zrejme byť taktickou bitkou, v ktorej nikto nechce urobiť chybu. Opak bol však pravdou. Už v po 63 sekundách svietilo na tabuli skóre 0:2 pre hráčky spod Zobora. Gólový uragán pokračoval a po prihrávke Petry Kňažkovej zvýšila vedenie Monika Trnková.

 

V polovici prvej tretiny bola Trnková zasa na správnom mieste, keď po jej práci Anna Kolesárová zvýšila už na 4:0. Domáce, ako obarené štyrmi gólmi Nitry, našli recept na gólmanku Veroniku Stredanskú, keď úspešnou strelkyňou bola Ivana Hrehušová. Nitra však znova zvýšila svoj náskok na štyri góly po strele Kataríny Dugovičovej. Posledné slovo však mali domáce, ktoré z voľného úderu znížili na 2:5.

 

Lepší ako gólový vstup do druhej tretiny, si Pruské ani nemohlo priať. Katarína Behancová znížila už na rozdiel dvoch gólov. Nikto však v dubnickej hale nečakal, že to bude na dlhé minúty posledné slovo domácich. Do čierneho triafali Nitrianky Dugovičová, Janegová a Trnková. Iskričku nádeje pre Pruské vykresala sedemnásť sekúnd pred koncom Veronika Dobrodejová.

 

Tam kde Pruské druhú tretinu skončilo, tam tretiu začalo- hattrickovým gólom Ivany Hrehušovej v sieti Stredanskej. Na tento gól o pár desiatok sekúnd odpovedala Petra Kňažková. Po ďalšom góle Hrehušovej a presilovkovej trefe Klaudie Petrovskej sa schyľovalo k dráme. Tréner hostiek si vzal time-out za stavu 7:9 v neprospech jeho tímu. Považanky sa však zmohli už len na jediný gól a tak Nitra v bláznivou zápase zvíťazili 9:8


„Zápas sa začal v tempe, už od začiatku bolo vidieť veľké nasadenie na oboch stranách. Jednoznačne sme zaspali úvod tohto zápasu, kde Nitra dala 4 rýchle góly, na ktoré sme im nahrali po chybách v obrane. Snažili sme sa spraviť niečo s výsledkom, ale pridali sme iba jeden gól, kde dobre zachytala brankárka hostí Stredanská. Druhá tretina bola z našej strany lepšia avšak nevedeli sme nájsť recept na to ako dať gól a naštartovať sa. V tretej tretine sme sa snažili skorigovať stav stretnutia, aj keď sa nám to nedarilo. Bol to veľmi bojovný zápas, bohužiaľ pre nás so smutným koncom. Takýto je však šport, nie vždy sa vyhráva a nie vždy to výjde. Kvalitná séria, pekné zápasy a gratulujeme súperovi,“ nechala sa počuť hráčka Pruského Zuzana Šponiarová.

 

Zápas zhodnotila aj domáca kapitánka Dominika Hlaváčová:

„Dnešný zápas sa nezačal pre nás v najlepšom svetle, keď po individuálnych chybách sme po prvej tretine vysoko prehrávali. Na ihrisku sme neplnili to, čo sme si povedali v šatni a o tom svedčil výsledok. Na konci sme sa vzchopili, ale bolo už neskoro. Zápas sme prehrali so cťou a ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorý nás prišli podporiť. Sezóna pre nás skončí s bronzom na krku.“


„V prvom rade by som chcela poďakovať hráčkam Pruského za skvelé semifinálové zápasy. Boli vyrovnane až do poslednej sekundy a mali všetko, čo by malo play-off mať. Pred zápasom sme si povedali, že ideme hneď od začiatku do toho a skúsime zachytiť úvod. To sa nám aj do bodky podarilo. Hneď na začiatku sme dali rýchle góly a k ničomu sme ich nepustili. Dali sme im jasne najavo, že nič nedarujeme zadarmo,“ vyhlásila Romana Janegová  a dodala:


„Chceli sme mat už zápas pod kontrolou, no hlúpe vylúčenia nás stáli veľa síl. Pruské sa dostalo využitými presilovkami opäť do zápasu, ale našťastie sa nám podarilo vedenie udržať až dokonca. Je nás síce málo, ale máme neskutočnú silu. Myslím, že to nikto od nás nečakal. Vieme naozaj zabojovať.“


"Naše dievčatá v počte 8+brankárka nemali šancu behať proti 13 hráčkam Pruského a tak taktika bola jasná - brániť a čakať na chyby súpera. To, že ich domáce hráčky urobili v úvode nečakane veľa - potrestali naše skúsené útočníčky a to bol rozhodujúci moment zápasu! Náskok sme si sústavne udržovali a ustrážili sme si ho aj napriek vysokému tlaku a záverečného power play Prušaniek. Všetky semifinálové zápasy boli vyrovnané a dramatické, čo sa muselo ľúbiť divákom! Touto cestou celému klubu ŠK 98 Pruské - gratulujem k zisku bronzového miesta v tejto sezóne," povedal vedúci tímu NItry Marián Janega.

 

ŠK Slávia SPU DFA Nitra sa už tento víkend cestu na pôdu FBK Tvrdošín. Výsledky ani priebeh známe ešte nie sú, známy je len fakt, že obe družstvá dosiahnu svoje extraligové maximum. 

späť