Skalica ide do Trenčína s rešpektom, no nie so strachom!

11.11.2016 21:36:09
Po reprezentačnej prestávke sa fanúšikovia florbalu môžu opäť vybrať na zápasy najvyššej súťaže mužov. Už zajtra sú na programe súboje desiateho kola.

V Trenčíne sa stretnú dva tímy s najlepšou obranou, presnejšie družstvá, ktoré v doterajšom priebehu inkasovali najmenej gólov. Domáci FBK AS Trenčín privíta Skalicu. „Naši súperi oproti minulej sezóne zmenili spôsob hry. Hrajú viac defenzívnejšie a spoliehajú sa hlavne na rýchle protiútoky. Či padne málo gólov, bude závisieť od spôsobu hry a vývoja zápasu. Môže sa stať, že to budú gólové hody s hrou hore – dolu, no nechajme sa prekvapiť,“ povedal brankár AS Dominik Turek, ktorý sa výraznou mierou podieľa na úspešnosti defenzívy svojho tímu.

 

Na otázku, či bude najväčšou prekážkou Skaličanov reprezentačný gólman Dominik Turek tréner Záhorákov Tomáš Vaško odpovedal: „Nemyslím si, že je hra Trenčína postavená na Turkovi, ktorý je podľa mňa jeden z najlepších brankárov na slovenskej scéne. AS má v tíme množstvo nebezpečných hráčov ako sú Matejka, Heleš, či Kováč. Trenčania predstavujú obrovskú silu a sú favoritom tohto súboja. Na zápas cestujeme s určitým rešpektom, no nie so strachom. Spravili sme si podrobnejšiu analýzu ich hry a vieme z čoho máme vychádzať. Kto však zajtra bude mať lepšiu športovú formu zvíťazí.“

 

Nováčik Žltý Sneh Košice stále čaká na svoje prvé víťazstvo v aktuálnej sezóne. Zajtra v domácom prostredí hostia Košičania FBC Grasshoppers Žilina.

 

Na Oravu cestuje ďalší košický tím FbO Florko. Nižná v predchádzajúcom kole doma zdolala Prešov tesne 6:5 a bude chcieť bodovať aj tentoraz. Florko je povzbudené domácou výhrou nad FBK AS Trenčín, ktorému „zariadili“ prvú prehru tohto ročníka súťaže.

 

Bratislavské Lido, nad ktorým visí „deka“ prehier, cestuje na zápas do Prešova, kde sa body nezískavajú ľahko. Lido ťahá šnúru piatich prehier za sebou a tak bude zaujímavé sledovať, či sa zverencom trénera Gabriela Mészárosa podarí nejaké body na Východe uchmatnúť.

 

Úradujúci majstri FK ATU Košice cestujú do hlavného mesta, kde na nich čaká družstvo VŠK FTVŠ Lafranconi. V predchádzajúcej sezóne ani jeden zo súperov vo vzájomnom meraní síl, nedokázal využiť domáce prostredie na výhru a tak sa vždy tešili hostia.

 

V poslednom súboji kola sa v Stupave predstaví domáce Tsunami Záhorská Bystrica, ktoré privíta ŠK 1. FBC Trenčín.

 

Program 10. kola Extraligy mužov:

 

Sobota 12. 11. 2016:

 

14.00 hod – Žltý Sneh Košice – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

17.00 hod – TJ A-FbO Nižná – FbO Florko Košice (MŠH, Školská, Tvrdošín)

18.00 hod – FBK AS Trenčín – FBC Skalica (Športové centrum M-Šport, Ostrov, Trenčín – Zamarovce)

18.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – ŠK Lido Prírodovedec (SOUE Ľ. Podjavorinskej, Prešov)

18.30 hod – VŠK FTVŠ Lafranconi UK – FK ATU Košice (ŠH FTVŠ UK prof. Rovného, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

19.00 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – ŠK 1. FBC Trenčín (ŠH ZŠ kpt. J. Nálepku, Školská 2, Stupava)

späť