Skaličan Mráz mal pred zápasom stres, no počas neho dal štyri góly...

13.02.2017 18:07:35
Už len tri kolá zostávajú do konca základnej časti extraligy mužov. Počas predchádzajúceho víkendu si prvé miesto upevnili chlapci Tsunami Záhorská Bystrica. V košickom derby prehral nováčik Žltý Sneh s Florkom 5:7 a zostáva na poslednom mieste tabuľky. Skalici priblížil účasť v play off navrátený strelec Lukáš Mráz.

Počas piatkovej predohrávky 19. kola sa podarilo Skalici zdolať zachraňujúcu sa Žilinu v pomere 9:5. Výraznou mierou sa o túto výhru zaslúžil aj strelec Záhorákov Lukáš Mráz, ktorý sa do súťaže vrátil po trojmesačnej pauze. „Mal som plastiku predného krížneho väzu na pravom kolene. Nastúpiť som plánoval až ku koncu mesiaca, no na kontrole mi doktor povedal, že koleno je v poriadku a môžem začať už aktívne športovať,“ povedal obávaný strelec Skalice Lukáš Mráz a na otázku ako sa cítil na ihrisku, keďže zavesil štyri kúsky, odpovedal: „Pravdu povediac zvyčajne nemám pred zápasom vôbec stres, no teraz to všetko na mňa doľahlo. Hneď v prvom striedaní sa mi však podarilo vsietiť gól a všetko sa dalo do normálu. Nohu som šetril, nechodil som do súbojov tak razantne a hlavne som šetril kroky kedy sa dalo, pretože tie tri mesiace pauzy mi kondične nepridali. Čiže som nebol ani taký aktívny, čo bolo aj mojím cieľom, aby som bol na sto percent fit na play off, kam by sme radi postúpili.“

 

V metropole Východu sa odohral taktiež dôležitý súboj. V derby košických tímov išlo o veľa hlavne Žltému Snehu, ktorý je na poslednom mieste. Florko však vyhralo 7:5 aj keď svoj pohodový náskok zbytočne s pribúdajúcim časom strácalo. „Keďže sa chceme v extralige zachrániť a potrebujeme body, nehodnotí sa mi táto tesná prehra veľmi dobre. Mrzí ma, že môj posledný gól, ktorý by znamenal vyrovnanie, nebol uznaný,“ povedal po zápase kapitán Žltého Snehu Roman Čepel. Jeho tím však vzhľadom na situáciu v akej sa nachádza, nepôsobí počas zápasov nejako nervózne. „Sme nováčik a snažíme sa navzájom povzbudiť. Tešíme sa spoločne z každého gólu, či získaných bodov. Úvodných desať kôl sme sa v extralige spamätávali, no postupne je to stále lepšie. V mnohých prípadoch nám chýbalo len veľmi málo aby sme získali nejaké body. Stále však veríme, že súťaž zachránime a v nasledujúcej sezóne zužitkujeme nadobudnuté skúsenosti,“ dodal Čepel, mimochodom brat známej slovenskej reprezentantky v tenise Janky Čepelovej. Hrajúci tréner a kapitán domáceho Florka Lukáš Blaško slovami potvrdil, že derby nemá favorita: „Klasické východniarske derby, ktoré nám často nevychádzajú. Mali sme dobrý začiatok, súpera sme takmer do ničoho nepustili, no neskôr sa prejavili tréningové výpadky, ktoré sme mali v poslednom období. Veľa hráčov sa zúčastnilo reprezentačných akcií, mnohí boli chorí a tak sme dlho neboli na tréningoch v plnom zložení. Dôležité však je, že sme získali tri body.“ Na otázku, čo si kapitán Florka pomyslel, keď Žltý Sneh vyrovnal, no gól nebol uznaný, Blaško povedal: „Možno si ten bod aj naši súperi zaslúžili, no neveril som, že postavenie hráča v bránkovisku rozhodcovia odpískajú, ale stalo sa.“

 

„Zavaril“ si aj bratislavský iClinic, ktorý nezvládol doma priamy súboj o play off s Prešovom, v ktorom sa vlastne hralo o šesť bodov. Bratislavčania prehrali doma 3:7 a po výhre Skalice klesli na deviate miesto. „Hrali sme pod náš priemer. Vymýšľali sme veci, ktoré netrénujeme. Naša streľba na bránku bola slabá, za dve tretiny sme vystrelili len deväťkrát, čo je až príliš málo. Namiesto kombinačnej hry sme sa schyľovali k sólovaniu a v obrannej činnosti sme len postávali,“ zhodnotil prehru s Prešovom Ján Purc, tréner iClinic VŠK FTVŠ UK.

 

Svoj náskok na čele tabuľky na štyri body pred majstrami z ATU Košice, zvýšili hráči Tsunami Záhorská Bystrica. V Stupave totiž zdolali FBK AS Trenčín 3:2. Na Orave padlo počas súboja Nižnej s Lidom až 21 gólov. O jeden viac strelili domáci, ktorí zdolali Bratislavčanov tesne 11:10.

 

Výsledky 19. kola extraligy mužov:

 

Piatok 10. 2. 2017:

 

FBC Skalica – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 9:5 (3:2, 3:2, 3:1)

 

Sobota 11. 2. 2017:

 

iClinic VŠK FTVŠ Lafranconi UK – FBC Mikuláš Prešov 3:7 (1:2, 1:3, 1:2)

 

TJ A-FbO Nižná – ŠK Lido Prírodovedec 11:10 (4:3, 5:3, 2:4)

 

FbO Florko Košice – Žltý Sneh Košice 7:5 (4:2, 1:1, 2:2)

 

Tsunami Záhorská Bystrica – FBK AS Trenčín 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

 

Zápas FK ATU Košice – ŠK 1. FBC Trenčín (6:5 sn) predohrali.

 

Aktuálna tabuľka po 19. kole:

späť