Skaličania chcú Extraligu

21.10.2014 11:25:23
Lídrom prvej ligy mužov je po štyroch odohratých kolách nováčik FBC Skalica. Nenápadný tím zo Záhoria postupne zdolal Gajary (7:3), Snipers (7:5), Dolný Kubín (12:3) a remizoval s Detvou 6:6.

V tíme nedisponujú známymi florbalovými ani hokejovými menami, napriek tomu zatiaľ pôsobia kompaktne. „Družstvo je zložené z najlepších hráčov mestskej ligy. Skladali sme ho viac ako rok. Napokon sme vybrali dvadsaťtri hráčov, no nebolo jednoduché zložiť tím tak, aby si jednotlivci sadli po hernej, ale aj ľudskej stránke. Myslím, že sa nám to podarilo a preto sa zatiaľ spolu tešíme z dobrých výsledkov,“ povedal hrajúci predseda klubu Tomáš Masaryk.

 

Skalický florbalový klub založili len pred dvomi rokmi. V tejto sezóne začali pracovať aj s mládežou. S účasťou v druhej najvyššej celoslovenskej súťaži mužov to však myslia naozaj vážne. Domáce zápasy hrávajú v Hodoníne a majú jasne stanovený cieľ, ktorého dosiahnutie nebude jednoduché. „Súťaž chceme vyhrať a vybojovať si tak postup do mužskej Salming Extraligy. Myslím, že je v našich silách dosiahnuť spoločný cieľ,“ dodal Masaryk.

späť