Skaličania s ďalším cenným skalpom!

16.10.2016 19:02:05
Zo súbojov siedmeho kola mužskej Extraligy najviac zaujalo víťazstvo Skalice nad košickým Florkom v pomere 3:2 a taktiež hladká výhra lídra súťaže FK AS Trenčín 8:0 doma nad bratislavským Lidom.

Už v piatok cestovali Bratislavčania do Trenčína s odhodlaním pripraviť domácim prvú prehru v aktuálnej sezóne. Zámer im však vôbec nevyšiel. Trenčania už v prvej tretine prakticky rozhodli o výsledku, pretože ju vyhrali 5:0 a celý zápas nedovolili hosťom skórovať. Konečných 8:0 potvrdilo aktuálnu formu lídra, ktorý si verí a ťahá šnúru štyroch zápasov bez straty bodu!

Zaujímavý výsledok sa zrodil v českých Dubňanoch, kde hráva svoje domáce stretnutia FBC Skalica. Záhoráci pred týždňom „ozbíjali“ majstrovské ATU Košice výhrou po samostatných nájazdoch na ich pôde a teraz vicemajstra FbO Florko Košice „oholili“ doma po víťazstve 3:2. „V úvode zápasu sme pôsobili trochu prispatým dojmom, no počas pribúdajúcich minút sme postupne prebrali iniciatívu. Naše snaženie vyústilo v poslednej tretine, keď sme zvýšili aktivitu, pretože Florko pricestovalo s dvomi päťkami. Súperi boli unavení a možno boli uťahaní z dlhej cesty. Nám sa podarilo ísť do dvojgólového vedenia, no zbytočne sme inkasovali jeden gól. Výhru sme si však postrážili, čo nás samozrejme teší,“ zhodnotil hrajúci tréner Skalice Tomáš Vaško. Minuloročný nováčik sa postupne v Extralige udomácňuje. Svedčí o tom aj ich štvorzápasová šnúra víťazstiev, ktorá ich postupne vyniesla už na štvrté miesto tabuľky, čo nebude náhoda. „Pred sezónou sme spravili v klube potrebné zmeny. Mali sme totiž v tíme niekoľko „náčelníkov“ a málo pracovitých „indiánov,“ čo nebolo dobré. Tak sme sa určitému počtu hráčov poďakovali za spoluprácu a začali s novými plánmi. Zatiaľ nám to vychádza, no do konca základnej časti je ešte ďaleko...,“ dodal Vaško.

Aktuálny nováčik súťaže Žltý Sneh Košice, platí v doterajšom priebehu nováčikovskú daň. Chlapci prehrali v Bratislave 4:8 so Záhorskou Bystricou a sú na poslednom mieste tabuľky so ziskom jedného bodu. Začínajú však postupne strácať kontakt s ostatnými tímami.

Dramatický súboj sa odohral v Hlavnom meste, kam včera zavítali žilinské „Kobylky.“ Súboj vysokoškolákov z Lafranconi sa dostal až do samostatných nájazdov a v nich boli úspešnejší Bratislavčania, ktorí napokon zvíťazili nad Žilinou 6:5. Majstri z košického ATU doma zdolali Nižnú 10:6 a s trojbodovou stratou striehnu druhého miesta na zaváhanie FK AS Trenčín.

Posledným duelom včerajška bol súboj Prešova a ŠK 1. FBC Trenčín. Hostia spod hradu Matúša Čáka neponechali nič na náhodu a od začiatku si vybudovali náskok, ktorý dotiahli do konečného skóre 7:3 a tešili sa z tretej výhry v sezóne.

Výsledky 7. kola Extraligy mužov:

FK AS Trenčín – ŠK Lido Prírodovedec 8:0 (5:0, 1:0, 2:0)

Tsunami Záhorská Bystrica – Žltý Sneh Košice 8:4 (2:0, 2:3, 4:1)

VŠK FTVŠ Lafranconi UK – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 6:5 sn (3:1, 1:2, 1:2, 1:0)

FK ATU Košice – TJ A-FbO Nižná 10:6 (7:3, 1:3, 2:0)

FBC Skalica – FbO Florko Košice 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

FBC Mikuláš Prešov – ŠK 1. FBC Trenčín 3:7 (0:2, 0:3, 3:2)