Skalp Trnavy získali Prešovčania!

13.01.2020 12:38:19
Základná časť prvej ligy mužov sa nezadržateľne blíži ku koncu a tak družstvá zbierajú potrebné body pre účasť v play-off, či záchranu. O prvú prehru lídra súťaže sa postarali Prešovčania, ktorí zdolali Trnavu v Seredi 7:5. Štvorbodové manko na lídra nestiahli ani hráči košického Žltého Snehu, ktorí zaváhali v priamom súboji s Trnavou a päť bodov stratila aj tretia Detva.

Východniari sa chystali na lídra do Trnavy a chceli domácich zdolať, čo sa im nepodarilo a Trnava sa tešila z víťazstva 7:3. Včera FBC 11 odohralo domáci súboj v Seredi a tam „pukli“ v súboji proti Prešovu v pomere 5:7. „Keď si premietnem všetky štyri zápasy, ktoré sme odohrali od nového roku, môžem povedať, že by sme po predvedených výkonoch mali byť za deväť bodov vďační. Ale musím pochváliť Prešov. V prvej tretine som asi po desiatich rokoch videl freestyle spoza brány a takisto si načasovali presilovkový gól na poslednú sekundu tretiny a to je iba časť toho ako dobre zvládli tento zápas. My sme mali naopak „bruchabolenie“ zo soboty a dobre sme začali hrať až v tretej tretine. Takže neostáva nič, iba pogratulovať súperovi,“ skonštatoval tréner Trnavy Ondrej Balák. Prešovčania sú šťastní nielen zo skalpu Trnavy, ale tešia sa aj z výhry 5:4 v Bratislave nad Hurikánom. Úspešný víkend ich posunul na štvrté miesto tabuľky. „Aj za stavu 1:5 to bol vyrovnaný zápas hore-dole so šancami na oboch stranách, ktorý sa musel zúčastneným divákom páčiť. A hoci padli len dva góly, určite sa bolo na čo pozerať. Za rozhodujúcu považujem opäť prestávku po druhej tretine, kde sme si povedali čo a ako a dokonca sme sa stihli včas vrátiť späť na palubovku. V tretej tretine Trnavčania nemali na čo čakať a svojou kvalitnou hrou sa im podarilo stiahnuť náš náskok na 4:5, resp. 5:6, na remízu a víťazstvo to ale nestačilo a náš siedmy gól v ich sieti spečatil osud tohto stretnutia. Z môjho pohľadu tento súboj rozhodlo naše srdce a pokora, doplnené o neuveriteľnú túžbu zvíťaziť a urobiť pre to všetko. Som na svojich chlapcov nesmierne hrdý a ďakujem im za športové, osobné, zdravotné a všetky ďalšie obety, ktoré boli ochotní priniesť. Takto funguje naša športová rodina,“ povedal s nadšením tréner Prešova Lukáš Mikluš.

Detve sa už dlho nestalo aby z dvojkola uhrala proti svojim súperom len jediný bod. Tentoraz však len remizovali 7:7 so Sabinovom a „na sucho“ odišli z Rabče, kde podľahli Raptorsu tesne 4:5. „Víkend bol pre nás náročný. Chýbali nám hráči a to sa odzrkadlilo na výsledkoch. Samozrejme získať jeden bod z dvoch zápasov je málo, ale tragédiu z toho nerobíme. Urobili sme maximum, čo sa dalo a za to naším chalanom ďakujem,“ zhodnotil kapitán Detvy Martin Chamula.

Dubnica pokračuje v nepresvedčivých výkonoch, ktoré sa odzrkadľujú na zlých výsledkoch. Victory Stars doma remizovalo 7:7 s Čadcou a včera nestačili ani na poslednú Žilinu, ktorá sa tešila po víťazstve 9:6.

Bližšie k play-off sa priblížili „Žochári“ z Topoľčian. V oboch domácich súbojoch boli úspešní, keď vyhrali nad Juventou Žilina 8:3 a nad Čadcou 4:3. „Do víkendu sme šli s tým, že play-off sa pomaly, ale isto blíži a my po našom každoročnom ,,zimnom” spánku už musíme zabrať a začať zbierať body. Mali sme na to vhodnú možnosť, veď sme hrali doma a cestovali k nám papierovo a tabuľkovo slabšie tímy, ale treba povedať, že liga je každým rokom vyrovnanejšia a tento rok si treba dávať pozor na všetky tímy. Každý vie zahrať dobrý zápas a obrať o body kohokoľvek. Do zápasu so Žilinou sme vstúpili dobre a snažili sa kontrolovať hru a držať loptu na našich hokejkách. Až na isté úseky v druhej tretine sa nám to celkom darilo a som rád, že sme zápas dotiahli do víťazného konca. Nedeľný súboj s Čadcou sme začali v podobnom štýle, ale potom sme prišli do momentu, kedy sme začali páliť jednu šancu za druhou a brankár Sak udržal svoj tím v zápase. Čadci prestávka veľmi pomohla a treba povedať, že druhú tretinu boli lepším tímom a my sme dali možnosť vyniknúť aj nášmu brankárovi. V tretej tretine sme sa našťastie vzchopili a aj vďaka bojovnosti a obetavosti celého tímu sme konečne z tesného zápasu vyťažili tri body aj my. Touto cestou by som sa chcel obom tímom poďakovať za pekné a férové zápasy a verím, že sa v lige ďalšie roky ešte uvidíme,“ povedal hrajúci tréner Topoľčian Daniel Hatala.

Harvard Partizánske zažil dva odlišné duely. V sobotu v nervóznom stretnutí podľahli Raptorsu vysoko 2:10, no včera si poradili s domácim Sabinovom, ktorý zdolali tesne 6:5.

Výsledky zápasov prvej ligy mužov:

16. kolo – sobota 11. 1. 2020:

VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – ŠK Floorball ACADEMY Prešov 4:5 (2:2, 2:3, 0:0)

ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – Devils Čadca 7:7 (0:1, 4:4, 3:2)

FbO Žochár Topoľčany – ŠK Juventa pri CVČ v Žiline 8:3 (3:1, 2:2, 3:0)

FBK RAptORs – FBK Harvard Partizánske 10:2 (3:0, 2:0, 5:2)

FbC Predator Sabinov – DTF team Detva Joxers 7:7 (0:0, 4:2, 3:5)

FBC 11 Trnava – Žltý Sneh Košice 7:3 (4:1, 1:2, 2:0)

17. kolo – nedeľa 12. 1. 2020:

ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – ŠK Juventa pri CVČ v Žiline 6:9 (2:2, 1:4, 3:3)

FbC Predator Sabinov – FBK Harvard Partizánske 5:6 (2:1, 2:2, 1:3)

FbO Žochár Topoľčany – Devils Čadca 4:3 (3:0, 0:3, 1:0)

FBC 11 Trnava – ŠK Floorball ACADEMY Prešov 5:7 (1:4, 1:1, 3:2)

VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – Žltý Sneh Košice 7:9 (1:3, 2:2, 4:4)

FBK RAptORs – DTF team Detva Joxers 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)