Sklenica: „Je to odmena za našu celoročnú prácu.“

23.04.2019 11:14:10
Posledné dva finálové súboje extraligy mužov mali česť viesť slovenskí, no dnes už aj medzinárodní rozhodcovia Tomáš Beňo a Roman Sklenica. Neboli to ani zďaleka ich prvé finálové účasti, no považujú to za odmenu a česť pri svojej práci rozhodcov.

Naša už dlhoročná dvojica sa postupne šplhá nahor. „Pre každého rozhodcu je možnosť rozhodovania finálového zápasu istou satisfakciou za celosezónnu prácu. Nebol to náš prvý finálový zápas, bolo ich už niekoľko. Najlepšou odmenou však nie je samotný koniec stretnutia, ale to, že za nami prídu hráči a tréneri s tým, že sme súboj odviedli na dobrej úrovni,“ povedal bezprostredne po piatom finálovom zápase Roman Sklenica a dodal: „Zápasy play-off sú vždy veľmi náročné, nie len fyzicky, ale najmä psychicky pre všetkých účastníkov. Na druhej strane, nikto nie je neomylný. Chyby sa stávajú, či už na strane hráčov, trénerov alebo aj nás rozhodcov. Všetci sme predsa len ľudia.“

 

Spomínaná rozhodcovská dvojica sa predstaví na juniorských Majstrovstvách sveta v Kanada, ktoré sa začínajú už o dva týždne. „V momentálnej situácii boli pre nás posledné play-off zápasy, ktoré sme viedli, super prípravou na blížiaci sa svetový šampionát v Halifaxe a ďakujeme Komisii rozhodcov SZFB za dôveru pri nominácii na bezpochyby dva najťažšie zápasy finálovej série,“ doplnil Sklenica.

späť