Školský zápas pre Nižnú, na Považí úspešný 1. FBC Trenčín

10.01.2020 21:49:31
V piatkovej predohrávke 15. kola slovenskej najvyššej súťaže mužov víťazili domáce tímy. Nižná v školskom zápase vyhrala nad Lidom a 1. FBC Trenčín zdolal v považskom derby Púchov.

Už od 12.00 hod hostil Tvrdošín prvý školský zápas na Slovensku, ktorý organizovala Nižná. Tá sa napokon aj tešila z víťazstva, pred detským publikom zdolala Lido 12:6. Domáci od začiatku kráčali za troma bodmi, skóre otvoril v tretej minúte Samuel Zemančík. Nižná počas duelu ani raz neprehrávala, hráčom ŠK Lido Prírodovedec sa podarilo iba dvakrát vyrovnať – na 2:2 a na 3:3. Oravčania definitívne zlomili odpor Bratislavčanov v druhej tretine štyrmi gólmi po sebe.

 

„Sme radi, že sme vyhrali, bol to pre nás dôležitý zápas. Urobili sme však viacero chýb, a do play-off musíme zapracovať na ich odstránení. Ďakujeme Lidu, že súhlasil s týmto typom zápasu a takisto všetkým učiteľom a deťom. Utvorili naozaj super atmosféru. O týždeň sa pokúsime prekvapiť a potrápiť favoritov z 1. FBC Trenčín,“ povedal hrajúci tréner Nižnej Patrik Bachan. S výsledkom nemohli byť spokojní hráči Lida. „Od začiatku sa hralo vo vysokom tempe. Nižná bola veľmi silná v súbojoch a pri mantineloch. Mrzia nás najmä nepremenené šance. Mali sme prečíslenia 2 na 1, ktoré sme nevyužili a Nižná to trestala. Chcem pochváliť organizátorov za skvelé zvládnutie zápasu i za sprievodný program. Takisto aj atmosféra bola výborná,“ uviedol Michal Vico z ŠK Lido.

 

Florbalisti 1. FBC Trenčín rýchlo zabudli na prvú prehru v sezóne a v považskom derby zvíťazili nad Púchovom 14:5. Prevaha domácich bola enormná najmä v prostrednej tretine, keď Trenčania strelili šesť gólov a neinkasovali ani raz. Na jasnom triumfe sa piatimi presnými zásahmi podieľal kapitán 1. FBC Trenčín Branislav Mitucha. „Som rád, že sme sa úspešne otriasli z prehry z minulého víkendu. Do hry sme zapojili všetkých hráčov. Potešiteľné je, že strelecky sa dokázala presadiť aj tretia formácia. Začiatok bol z našej strany nepresvedčivý, ale s pribúdajúcimi minútami sa prejavila herná kvalita, ktorá bola jednoznačne na našej strane. Škoda len zbytočne inkasovaných gólov v poslednej tretine, kedy sme sa všetci chceli nezmyselne hrnúť do útoku,“ zhodnotil tréner lídra tabuľky Jan Holovka.

 

Výsledky predohrávky zápasov 15. kola extraligy mužov:

 

Piatok 10. januára 2020:

 

TJ A-FbO Nižná - ŠK Lido Prírodovedec 12:6 (3:3, 5:2, 4:1)
1. FBC Trenčín - FBK Púchov 14:5 (3:1, 6:0, 5:4)

 

Aktuálna tabuľka

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: 1. FBC Trenčín

 

späť