Slováci deklasovali aj domáce Portugalsko!

20.07.2016 23:17:56
Slovenskí reprezentanti si poradili vo svojom druhom vystúpení na Akademických MS 2016 v Porte s Portugalskom vysoko 26:1.

Slovenskí reprezentanti si poradili vo svojom druhom vystúpení na Akademických MS 2016 v Porte s Portugalskom vysoko 26:1 a po prvom hracom dni sa usadili na čelo v základnej B-skupine so skóre 38:1. 

 

Portugalsko vs Slovensko 1:26 (0:4,1:9,0:13)

 

Góly Slovenska: Komínek (Koščo), Ujhelyi (Nehila), Ujhelyi (Komínek), Szabo (Řezanina), Komínek, Ujhelyi (Nehila), Nehila (Ujhelyi), Kerekeš (Řezanina), Kátlovský (Reguly), Ujhelyi (Hálas), Kátlovský (Reguly), Ujhelyi (Nehila), Kerekeš (Hrin), Kerekeš (Řezanina), Koščo (Kátlovský), Ujhelyi (Nehila), Řezanina (Szabo), Kerekeš (Řezanina), Řezanina, Paulikovič (Koščo), Kerekeš (Řezanina), Hrin (Bulko), Reguly (Paulikovič), Nehila (Ujhelyi), Bulko (Kerekeš), Kátlovský (Komínek)

 

Slovákom po rannom zápase s Japonskom opäť dlhšie trvalo, kým sa dostali do streleckej pohody, a tak úvodný gól padol až v desiatej minúte zásluhou Jana Komínka. Do konca prvého dejstva sa slovenskí reprezentanti úspešne presadili ešte trikrát - 0:4.

 

Slovenský gólostroj sa naplno otvoril v druhej tretine, v ktorej sa zverencom trénera Petra Koutného podarilo skórovať deväťkrát, avšak aj prvýkrát na turnaji inkasovali - 1:13

 

V tretej tretine sa už naši reprezentanti dokonale bavili florbalom, keď domácim Portugalcom strelili až trinásť gólov, čím uzatvorili konečné skóre zápasu 1:26.

 

Najlepším hráčom zápasu sa zo slovenskej strany stal Lukáš Ujehlyi (6+2).

 

 

Ohlasy po zápase:

  

Ján Purc (asistent trénera, SVK) - „Zápas z našej strany začal vlažne. Až v druhej tretine hráči začali chápať, čo sa od nich vyžaduje. Uvidíme, ako to bude zajtra, predsa odohrať 3 zápasy v priebehu 30 hodín nie je sranda."

 

Lukáš Řezanina (kapitán, SVK) - „Zápas sme vyhrali, ale Portugalci začínajú s florbalom. Treba to brať s nadhľadom a držať im palce, nech sa florbal rozvinie aj v tejto krajine. Tréneri nám sľúbili, že ak podáme dobrý výkon aj zajtra, tak môžeme ísť na pláž surfovať. Tak sa tešíme. Sústredime sa ale predsa len na sobotu, kedy chceme uhrať výsledok."

Samuel Kerekeš (hráč, SVK) - „Prvá tretina bola ťažká, pretože sme Portugalcov asi podcenili. V druhej tretine sme začali premieňať strely zo stredu ihriska na góly. Počas celého zápasu sme boli na tom lepšie ako súper."

 

 

späť