Slováci dnes zabojujú o deviate miesto proti Lotyšom

10.12.2016 11:29:16
Posledným vystúpením slovenskej reprezentácie na šampionáte v Rige bude náročný súboj o konečné deviate miesto proti domácemu Lotyšsku. Chlapci však sú odhodlaní uspieť a aspoň o jedno miesto vylepšiť bilanciu z predchádzajúcich MS.

Ambície domácich Lotyšov pred šampionátom boli podstatne vyššie. Očakávalo sa, že môžu prekvapiť a zahrajú si o medailu. Príprave podriadili všetko a stretávali sa na sústredeniach dvakrát do mesiaca počas celého roka, čo bola poriadna dávka tréningov a prípravných zápasov. Napokon im zostal súboj o konečné deviate miesto, čo je rozhodne pre organizátorov šampionátu sklamanie.

 

Na predchádzajúcich MS vo Švédsku Lotyši obsadili piate miesto a to boli v ich doterajšej histórií účastí na svetových šampionátoch doteraz najlepšie umiestnenia. Už štyrikrát sa táto krajina objavila na tejto pozícií.

 

Slovenská reprezentácia je pripravená zabojovať o deviatu priečku na svete a zverencom trénera Petra Koutného veľmi pomohol deň voľna, ktorý mali po piatich hracích dňoch v rade za sebou. „Lotyši sú sklamaní z doterajšieho pôsobenia na šampionáte, no myslím si, že aj napriek tomu sa pravdepodobne vyhecujú, aby sa s domácimi fanúšikmi rozlúčili víťazstvom. My im budeme túto snahu chcieť prekaziť dobrým výkonom. Čo sa týka atmosféry na štadióne si myslím, že tak ako išli výkony Lotyšov smerom nadol, tak aj návštevnosť a atmosféra v hľadisku už nie je taká ako v prvom súboji proti Švédom. Našim zverencom by však žiadne búrlivé prostredie nemalo uškodiť,“ povedal tréner Slovenska Petr Koutný.

 

S našim dnešným súperom sme sa oficiálne stretli vo vzájomných meraniach síl už šesťkrát. Bilancia je však zatiaľ jednoznačná, pretože vo všetkých prípadoch dokázali zvíťaziť Lotyši.

 

Posledný zápas na svetovom šampionáte v lotyšskej Rige Slovensko – Lotyšsko si môžete pozrieť v priamom prenose aj v televízií, konkrétne na kanáli Arena Šport 2 so začiatkom od 18.30 hod.

späť