Slováci na úvod vyučovali svojich súperov

23.08.2017 23:14:08
Úvodný hrací deň turnaja EuroFloorball Challenge, ktorý sa koná v Trenčíne, naznačil dominanciu slovenských tímov. Úradujúci majstri Slovenska Tsunami Záhorská Bystrica popoludní zdolali maďarský Krokodilok 15:4 a vo večernom súboji zdolal domáci AS Trenčín španielsky Leganes vysoko 10:2.

V otváracom zápase skupiny B zdolal holandský Utrecht taliansky Floorball L Aquilla 13:6. V druhom zápase sa v skupine A zrodila remíza 4:4 medzi ukrajinským Melitopolom a britským Sharks.

Prvým slovenským tímom, ktorý zasiahol do bojov na EuroFloorball Challenge bolo družstvo Tsunami Záhorská Bystrica. Rozhodujúci náskok a jednoznačnú dominanciu si slovenský majster v súboji s maďarským Dunai Krokodilok urobil už počas prvej tretiny, ktorú Tsunami vyhralo 6:1. Slovenskí majstri postupne svoj náskok zveľaďovali až sa dopracovali ku konečnej výhre 15:4. V tomto súboji úradovala smrtiaca lajna Kubovič – Kubaský – Koval. Toto trio strelilo až osem gólov Tsunami. „Po celý zápas sme mali jednoznačnú hernú prevahu, súper hrozil len z rýchlych protiútokov a tak je naše úvodné víťazstvo zaslúžené,“ povedal jeden z lídrov Záhorskej Bystrice Martin Kubovič.

Najväčšia pozornosť fanúšikov sa sústredila na večerný zápas skupiny B, ktorý zaobstarali FBK AS Trenčín a španielsky CUF Leganes. Trenčania na svojich súperov vyleteli, čoho výsledkom bola sedemgólová smršť v úvodnej tretine. AS svojich súperov do ničoho v ďalšom priebehu nepustili a trochu šetrili sily na ďalšie zápasy. Konečných 10:2 však naznačilo, že domáci tím sa bude obzerať po účasti v neskoršom finále... „Pre nás bol dôležitý úvod zápasu, ktorý nám vyšiel podľa predstáv. V ďalšom priebehu sme kontrolovali hru, no hlavne sme dali príležitosť zahrať si všetkým hráčom, ktorí sa tohto súboja zúčastnili. Museli sme totiž myslieť aj na nasledujúce náročné dni,“ povedal kapitán FBK AS Trenčín Juraj Matejka.

Dunai Krokodilok SE (HUN) - Tsunami Záhorská Bystrica (SVK) 4:15 (1:6, 3:4, 0:5)

CUF Leganes (ESP) - FBK AS Trenčín (SVK) 2:10 (0:7, 0:2, 2:1)

ZDROJ FOTO: Peter MRÁZIK